אודות שמואל הראל ועבודה מתוכננת מצליחה יותר

אנחנו עוזרים לעסקים משפחתיים להיות יותר מאוזנים ואפקטיביים, ולהצליח יותר

התשוקה שלי היא לעזור לעסקים משפחתיים, כקבוצה, וכן לכל אחד ואחד שבעסק המשפחתי, שהעבודה לא תהיה רק מטלה שצריך לעשות. אלא שהעבודה תהיה שליחות החיים שלהם, מלאה בתשוקה ובמוטיבציה להביא ערך משמעותי לעולם. כאשר יש איזון מלא בין העסק למשפחה, ובינם לבין עצמם.

שנים של ניסיון ועבודה משותפת עם עשרות עסקים משפחתיים ובנוסף, שותפים עסקיים וליווי של יועצים עסקיים וארגוניים, הובילו אותנו להאמין שהצלחתו של ארגון תלויה באנשים, וברצון לערוך שינויים טובים ואמיתיים. כאלו המתרחשים כתוצאה מחזון, ערכים ומטרות ברורים.


רק כך, ניתן להכניס מוטיבציה לארגון ולעסק, לייצר תוכניות עבודה, להגדיר תפקידים, לשפר את עבודת הצוות וכמובן להגדיל את מחזור ההכנסות והרווחים.


אנחנו עובדים יחד עם הלקוחות שלנו כדי לבנות חברות אמיתית ולצמוח.


חשוב לנו שתמשיכו להאמין בחלום שלכם ותבינו שאפשר להגשים אותו.


כשאנחנו מצליחים לסייע ללקוחות שלנו גם בתחום העסקי וגם בחיים האישיים, ולייצר יחד איתם איזון נכון בין שעות העבודה לבין שעות הפנאי, אנחנו יודעים שאת שלנו עשינו.


את עבודה מתוכננת מצליחה יותר הקים שמרי’הו הראל כחברת יעוץ ארגוני לעמותות. ב-2011 הצטרף לשמרי’הו בנו שמואל וב-2014 הניהול עבר אל הבן.


שמואל נשוי לרחל ואב לנעמי. כשהוא לא רוכב על אופניים בהרי ירושלים, מתנדב ביחידת האופנועים של מד”א או קורא ספר, הוא משתדל להיות כמה שיותר עם המשפחה והחברים. “אחד האתגרים שעצמאים נתקלים בו זה איך שומרים על איזון בין עבודה למשפחה וזמן פרטי” הוא אומר, “חשוב לי להקפיד לשמור על האיזון הזה בעצמי, וכחלק מהתהליך אני עוזר גם לעסקים להבין איך הם יכולים ליצור איזון כזה”.


“אני מאמין בייעוץ שנותן מענה לכל הנושאים בעסק” אומר שמואל, “היתה לי לקוחה שלא הבינה למה אני מדבר איתה על איזון בין בית לעבודה, היא חשבה שיועץ עסקי אמור לדבר רק על מספרים. בסופו של דבר היא הודתה לי על התהליך וסיפרה שהוא עזר לה לשנות את הגישה וגם להצמיח את העסק”

החזון שלי הוא שכל אדם יוכל לחיות חיים מאוזנים, משמעותיים ונכונים עבורו.

המומחיות של שמואל

שמואל מומחה בייעוץ לעסקים משפחתיים ולשותפים “כשאנשים מקימים עסק הם בדרך כלל יחפשו חבר או בן משפחה שיצטרף אליהם, וחשוב שתהליך ההקמה יהיה נכון” הוא אומר, “נתקלתי באנשים שחשבו שאין טעם לכתוב הסכמים כי מדובר במשפחה וחברים ובסוף סבלו מההשלכות. המטרה שלי היא שבסופו של דבר העסק יהפוך לגורם שמצמיח את המשפחה או החברות”.

“אני אוהב לעבוד עם עסקים משפחתיים ושותפים שהם חברים כי בדרך כלל יש אכפתיות מאוד גדולה כלפי העסק”, הוא אומר, “האתגר הוא לקחת את האנרגיה הזאת ולרתום אותה לתהליך שיוביל להצלחה”.

בנוסף לייעוץ לעסקים משפחתיים ושותפים, שמואל עוסק בחניכת מנהלים “האתגר הגדול של מנהלים הוא שהם לבד, אני עוזר להם להבין את התפקיד שלהם, להתנהל בתוך המציאות החדשה ולבנות שותפות עם הצוות שלהם”.

“אחד הדברים שמביאים לי סיפוק הוא לגרום למנהלי העסק להציף בעיות ולגשר עליהן” מספר שמואל. “תיאום ציפיות כזה עוזר להעלות נושאים שלא כל השותפים היו מודעים אליהם וגורם לעבודה ביחד להצליח”.

בעתיד הוא חולם לצמוח ולהקים משרד בוטיק שייתן מענה לכל הצרכים של אנשים שמקימים עסק או זקוקים לייעוץ ארגוני מורכב, ולהיות האוטוריטה בתחום העסקים המשפחתיים והשותפים העסקיים בארץ.

“כבר כיום אני מאד אוהב להכשיר יועצים עסקיים וארגוניים בשיטת מאזן החיים. בתהליכי הכשרה אישיים, בהם אני מלמד אותם את שיטת מאזן החיים ואיך היא יכולה להועיל להם וללקוחות שלהם”.

הערכים שמנחים אותנו

המלצות וחוות-דעת

תהליך הייעוץ והחניכה, שמטרתו קיצור עקומת הלמידה של הלקוחות שלי מתאפשר אודות לחוות-דעת, המלצות ומשובים של לקוחות שגם מהם אני לומד הנה כמה מהם:

העסק גדל, התזרים גדל, הזמן הפנוי גדל. תקופה מדהימה בתהליך איתך שקידמה אותי מאד במיינדסט ובגישה נכונה לאיזון בין עבודה ומשפחה.

הייתה לי תקופה מדהימה בתהליך איתך שקידמה אותי מאד במיינדסט ובגישה נכונה לאיזון בין עבודה ומשפחה. התפקוד שלי בבית ובעסק השתפר מאד בזכות העבודה שלנו יחד. העסק גדל, התזרים גדל, הזמן הפנוי גדל והשלווה הנפשית גדלה. תודה לך על תקופה מדהימה שנמשכת הרבה אחרי שהתהליך המשותף שלנו נגמר 😘

דודי גבאי

נגר בוטיק

יועץ וחונך ברמה מיוחדת, המשלב יסודיות, מצוינות, מקצועיות, ליווי צמוד, דיסקרטיות, הנעת כל המערכת בצורה נכונה ויצירת תהליכים טובים

שלום שמולביץ

מקצועיות ובדייקנות ובעיקר מכל הלב והנשמה, נתת הרבה מעבר למצופה

יריב קליין

נוסך תחושת ביטחון ומקדם עשיה מרובה

שירה וינר

עבודה מתוכננת מצליחה יותר – זה לא סתם עוד משפט, אלא זו דרך חיים

מנדי דיין

חיזוק הביטחון שלי כמנהל חנות, שיפור תהליכי המכירה, יציאה ממצב של מינוס, שיפור תזרים המזומנים והגדלת מחזור המכירות

מנחם לנג

מצמיח יכולות מנהיגות שנמצאים בתוכנו ומחכים למלאך הטוב שיגלה אותן.

שמואל רייניץ

הטריד אותי הוא הפחד מלהיות “הפועל השחור של עצמי”. סייעת לי והעבודה מתבצעת על ידי עובדים

חיים קיסלמן

עזרת לי לצמוח מכל אתגר שפתיחת העסק הציב בפניי- בצורה אנושית כל כך!

רבקה קהניאל

מסירותו, הקשבתו ומקצועיותו של שמואל הפכו את התהליך למשמח, מרתק, משמעותי ויעיל

נעם פרל

Play Video
שמואל הראל שיטת מאזן החיים הדסה עין כרם
קיבוץ-כיסופים
שותפויות-רושטילד
אוניברסיטת חיפה עבודה מתוכננת מצליחה יותר שמואל הראל
שמואל-הראל-יועץ-ארגוני-כלכלי-3
מייפל-נגרות-בטעם-טוב-עבודה-מתוכננתמצליחה-יותר
שמואל-הראל-יועץ-ארגוני-כלכלי-מערך-לימודי-החוץ
שמואל הראל שיטת מאזן החיים (1)
שמואל הראל שיטת מאזן החיים (21)
שמואל הראל שיטת מאזן החיים (19)
שמואל הראל שיטת מאזן החיים (14)
שמואל הראל שיטת מאזן החיים (12)
שמואל הראל שיטת מאזן החיים (10)
שמואל הראל שיטת מאזן החיים (9)
שמואל הראל שיטת מאזן החיים (8)
שמואל הראל שיטת מאזן החיים (6)
שמואל הראל שיטת מאזן החיים (7)
שמואל הראל שיטת מאזן החיים (3)
שמואל הראל שיטת מאזן החיים (2)
שמואל הראל שיטת מאזן החיים (111) copy
שמואל הראל שיטת מאזן החיים 21
שמואל הראל שיטת מאזן החיים (98
שמואל הראל שיטת מאזן החיים (199)
שמואל הראל שיטת מאזן החיים (111) copy
שמואל הראל שיטת מאזן החיים (222)
שמואל הראל שיטת מאזן החיים 234
שמואל הראל שיטת מאזן החיים (434)

תומכים בקהילת ואנשי כיסופים

קיבוץ שעבר את זוועות ה-7/10 – שמחת תורה,
איבד אנשים, נשים וילדים, ונזק רב לרכוש
ורוצה לקום מחדש, לגלות את העוצמה, התקומה והתקווה.

בואו נעזור להם לבנות את הנפש, הגוף וה-יחד מחדש.

ולהיות שותפים בתקומת העם והארץ.