למי כבר יש כח ל'ום3

מילים שמניעות מציאות: על חזון ומטרות

אני אישי

לי אין סיכוי

הייתה תקופה שהייתי מסתכל על אנשים מצליחים ואומר וואי איזה כייף להם. אחד בגיל עשרים ושבע כבר מנהל חברה שמונפקת בבורסה, ואני מה אני? אין לי סיכוי בכלל להגיע למה שהוא הגיע. הנה, כתוב שהוא התחיל בגיל 16 לעבוד בתחום.

אחרים, יש להם הישגים ומלא סיבות להצליח. ההורים, החברים, המראה, הסגנון, המזל. הרבה מזל. אני כנראה אשאר באותו מקום, להרבה זמן. לא רואה אפיק הצלחה. מקסימום אהיה אינסטלטור, נגר או חשמלאי. זה דברים שאני יודע לעשות, או שאלמד מעט וזהו. אנד אוף סטורי. אבל אף אחד לא יגיד לכם שהיה לי כזה סטורי, כלפי חוץ הכל היה נראה סבבה.

אולי יש בי משהו טוב

כשהחלטתי לקחת את עצמי בידיים, זה היה וואו בשבילי. שאלתי את עצמי במה אני טוב. מה גורם לי לשמוח כשאני עוסק בו, מה גורם לי לכישלון ולבאסה ומה החלום שלי. לקחתי דף גדול, תליתי על הממ״ד (כן, גרתי בכיסופים שבעוטף עזה) וציירתי איך תראה השנה הבאה שלי. טוש פרמננט על דף גדול. ואז דאון, כי אין סיכוי.

כמה שבועות וחודשים, ופתאום מצאתי את עצמי עושה כמה דברים שמקדמים אותי למה שכתבתי. בהתחלה לא קישרתי, אבל כשחזרתי וראיתי את הדף מול העיניים כל יום, התחלתי לשים לב שהדף מדבר איתי – משקף לי את מה שאני רוצה לעשות, ובעצם גורם לי להניע את עצמי לעשות משהו עם זה.

יש מצב שכתיבת חזון עובדת

כשעברתי דירה, לקחתי איתי את הדף. מאז היו עוד הרבה כאלו, קטנים, גדולים, צבעוניים, פשוטים, במחשב, בטלפון וכו׳. התחלתי להשתמש בזה עם לקוחות שלי, לבקש מהם לכתוב גם. הם סיפרו לי אחרי שנה, שנתיים ובזמנים אחרים, שפתאום הם חזרו לדף וראו שהם הגשימו דברים שהיו תקועים איתם הרבה זמן. הבנתי שזה עובד.

דוגמא, כתבתי לעצמי בתכנית של שנת 2016 שבשנת 2018 אני רוצה להיות בעלים של עסק גדול יותר עם חמשה עובדים, ללמוד קורס נוסף ו-להתחתן. והדף נשאר במחשב לתקופה ארוכה. כשעשיתי סדר במסמכים שלי במחשב בשנה שעברה (2020), פתאום ראיתי את הדף ואמרתי רגע – באמת התחתנתי ב-2018. וגם למדתי כמה קורסים שרציתי. בעסק אמנם לא היו חמשה עובדים אז, אבל היי – אחד נוסף היה.

אל תוותרו לעצמכם להיות מה שאתם רוצים

טוב, האמת שיכולות להיות כל מיני סיבות ללמה דברים קורים. אבל אני בטוח באמונה פנימית, וגם בהסתכלות רחבה על מה שעוד הרבה אנשי מקצוע אומרים – כתיבת חזון ומטרות עוזרת להתקדם צעד להגשמה שלהם.

מוזמנים להשתמש במדריך שהכנתי לשנה הקרובה. תוכלו לענות בו על שאלות שיעזרו לכם להבין במה אתם טובים ולאן אתם שואפים. לכתוב בו את החזון, המטרות והיעדים שלכם בכל תחום בחיים, לפי שיטת מאזן החיים. החל מהחיים האישיים, והשאיפות העצמיות שלך, עבור בחיי המשפחה והחברים וממשיך לשליחות החיים – הביטוי שלך בעולם.

אני כותב לכם מהנסיון, הידע והכישורים שלי ושל הלקוחות שלנו, ולכן יש סיכוי גבוה שמה שאני כותב פה יגרום לך לרצות לעשות משהו בפועל, ולהתקדם בחיים, במשפחה ובעסק. עם זאת, חשוב לשים לב שכל פעולה שמתבצעת בעקבות מה שכתוב פה, נעשית על דעתך האישית ובאחריותך.

לפעמים פתרון כללי לא מספיק, וצריך להכיר את הצרכים האמיתיים שלך בשביל פתרון מותאם אישית. בשביל זה אפשר ליצור איתי קשר ב 054-5864030. המשך עשייה והגשמה משמעותית.

כתבות נוספות

אני אישי

מפגש עם ספר ששינה את חיי: “שבעת ההרגלים של אנשים אפקטיביים במיוחד” ואיך זה הוביל ליומן המאזן ושיטת מאזן החיים

אני אישי

לחצות גבולות שלא הוצבו: טיפוח מערכות יחסים מכבדות באמצעות תקשורת ברורה והבנה הדדית

אני מגשים/ אני אישי

המניע הפנימי: כיצד יועצים יכולים לעזור להניע הצלחה עסקית

אני משפחתי/ אני אישי/ אני מגשים

הלוואה לכיסוי המינוס: למה לקחת הלוואה לכיסוי המינוס היא רעיון לא טוב ומה כן אפשר לעשות

אני אישי

זמן זה כסף: מדוע מכירת הזמן שלנו לאחרים לא תמיד תהיה הבחירה הנכונה

אני מגשים/ אני משפחתי

העברה בין דורית: איך להעביר בהצלחה את שרביט הניהול בעסק משפחתי

תומכים בקהילת ואנשי כיסופים

קיבוץ שעבר את זוועות ה-7/10 – שמחת תורה,
איבד אנשים, נשים וילדים, ונזק רב לרכוש
ורוצה לקום מחדש, לגלות את העוצמה, התקומה והתקווה.

בואו נעזור להם לבנות את הנפש, הגוף וה-יחד מחדש.

ולהיות שותפים בתקומת העם והארץ.