פירוק שותפות עבודה מתוכננת מצליחה יותר

מתי לפרק שותפות וכיצד לטפל בה באופן מקצועי

אני מגשים

יצירת שותפות יכולה להיות אחת החוויות המתגמלות ביותר שיכולות להיות ליזם. עם זאת, שותפויות לא תמיד יציבות, ולפעמים דברים לא מסתדרים. במקרים אלו יתכן ויהיה צורך בפירוק השותפות. למרות שזה יכול להיות קשה, ישנם צעדים מסוימים שיזמים יכולים לנקוט כדי להפוך את התהליך לחלק יותר. הבה נבחן מתי הגיע הזמן לפרק שותפות וכיצד ניתן לעשות זאת באופן מקצועי.

סימנים שהגיע הזמן לפרק שותפות
שותפויות בנויות על אמון ושיתוף פעולה, ואם שותף אחד כבר לא מושך את משקלו או לא משקיע את אותה רמת מאמץ כמו קודם, אולי הגיע הזמן לפרק את השותפות. סימנים נוספים שהגיע הזמן לסיים את השותפות כוללים תחומי עניין/מטרות שונות משני השותפים; תקלות תקשורת; סכסוכים כספיים; או פשוט מרגיש שהמערכת יחסים עברה את שלה. אם אחת מהבעיות הללו מתעוררת, ייתכן שיהיה הטוב ביותר עבור כל הצדדים המעורבים אם תבטל את הסכם השותפות שלך.

כיצד לסיים הסכם שותפות
בעת סיום הסכם שותפות, הצעד הראשון הוא ששני הצדדים המעורבים יבדקו את ההסכם המקורי ביניהם. עליך לוודא שכל הדרישות המשפטיות מתקיימות לפני שתתקדם בהליכי פירוק. לאחר עמידה בכל הדרישות המשפטיות, יהיה עליך לכתוב מכתב סיום רשמי המפרט מדוע החלטת לסיים את ההסכם וכיצד שני הצדדים יתקדמו בהתחשב בשינויים אלו. ודא שכל המעורבים חותמים על המסמך הזה – זה יעזור להגן על האינטרסים של כולם בהמשך הדרך למקרה שיתעוררו שאלות או מחלוקות בנוגע להליכי פירוק.

השלב האחרון: להתקדם בצורה מקצועית
לאחר שהסכם הסיום נחתם על ידי שני הצדדים, חשוב שכל המעורבים בתהליך זה יישארו מכוונים קדימה. למרות שמערכת היחסים שלך עם השותף/ים שלך הסתיימה, עדיין ייתכנו מקרים שבהם אתה צריך ליצור איתם אינטראקציה – כמו למשל בעת פתרון בעיות לא מתקיימות או במהלך עסקאות עתידיות – אז נסה כמיטב יכולתך לא לשרוף גשרים על ידי עוינות או לפעול באופן לא מקצועי לאורך כל התהליך הזה. סיים את כל השיחות בתנאים טובים ושמור על קווי תקשורת פתוחים לשיתופי פעולה עתידיים (אם רלוונטי).

לסיכום, פירוק שותפות הוא אף פעם לא קל אבל לפעמים זה הכרחי לעסקים (ומערכות יחסים) כאחד. על ידי הבנה מתי הגיע הזמן להליכי פירוק וביצוע נהלים מתאימים המפורטים בהסכם של כל צד, יכולים היזמים להבטיח שהם יטפלו בכל היבט של פירוק השותפויות שלהם במקצועיות תוך הגנה על האינטרסים של כל הצדדים לאורך כל הדרך. נקיטת הצעדים הנוספים הללו כעת תעזור לכולם להתקדם ללא התנגשות בהמשך הקו, כאשר הם נתקלים זה בזה שוב במהלך עסקאות או אחרת!

אני כותב לכם מהנסיון, הידע והכישורים שלי ושל הלקוחות שלנו, ולכן יש סיכוי גבוה שמה שאני כותב פה יגרום לך לרצות לעשות משהו בפועל, ולהתקדם בחיים, במשפחה ובעסק. עם זאת, חשוב לשים לב שכל פעולה שמתבצעת בעקבות מה שכתוב פה, נעשית על דעתך האישית ובאחריותך.

לפעמים פתרון כללי לא מספיק, וצריך להכיר את הצרכים האמיתיים שלך בשביל פתרון מותאם אישית. בשביל זה אפשר ליצור איתי קשר ב 054-5864030. המשך עשייה והגשמה משמעותית.

משימה שבועית

לבדוק האם השותפות שלך יכולה להמשיך או שהבריאות שלה דורשת פירוק

יש לבחור משימה אחת לביצוע בשבוע הקרוב

כתבות נוספות

אני אישי

מפגש עם ספר ששינה את חיי: “שבעת ההרגלים של אנשים אפקטיביים במיוחד” ואיך זה הוביל ליומן המאזן ושיטת מאזן החיים

אני אישי

לחצות גבולות שלא הוצבו: טיפוח מערכות יחסים מכבדות באמצעות תקשורת ברורה והבנה הדדית

אני מגשים/ אני אישי

המניע הפנימי: כיצד יועצים יכולים לעזור להניע הצלחה עסקית

אני משפחתי/ אני אישי/ אני מגשים

הלוואה לכיסוי המינוס: למה לקחת הלוואה לכיסוי המינוס היא רעיון לא טוב ומה כן אפשר לעשות

אני אישי

זמן זה כסף: מדוע מכירת הזמן שלנו לאחרים לא תמיד תהיה הבחירה הנכונה

אני מגשים/ אני משפחתי

העברה בין דורית: איך להעביר בהצלחה את שרביט הניהול בעסק משפחתי

תומכים בקהילת ואנשי כיסופים

קיבוץ שעבר את זוועות ה-7/10 – שמחת תורה,
איבד אנשים, נשים וילדים, ונזק רב לרכוש
ורוצה לקום מחדש, לגלות את העוצמה, התקומה והתקווה.

בואו נעזור להם לבנות את הנפש, הגוף וה-יחד מחדש.

ולהיות שותפים בתקומת העם והארץ.