זמן בית ומשפחה עבודה מתוכננת מצליחה יותר

אלטרנטיבה לגירושין: לפנות זמן לילדים שלכם

אני אישי/ אני משפחתי

כהורים, יש לכם אחריות כלפי ילדיכם. אתם רוצים לספק להם את החיים הטובים ביותר האפשריים ולהיות שם בשבילם במשך כמה שאתם יכולים. אבל אם אתם מתמקדים בעבודה במקום במשפחה ובאיזון בחיים האישיים, זה יכול להיות קשה לפנות זמן למשפחה שלכם. אז למה לחכות עד שהגירושים מתקרבים לפני שאתם מתחילים לעשות זמן איכות עם ילדיכם? בואו נבחן מדוע חשוב למצוא דרכים לפנות זמן עם המשפחה שלכם עכשיו במקום לחכות עד שיהיה מאוחר מדי.

היתרונות של זמן איכות עם הילדים שלכם עכשיו

הקדשת זמן לילדים שלכם מציעה כעת מספר יתרונות שמתרחבים מעבר לעצם הימנעות מגירושים. מחקרים הראו שכאשר הורים מבלים זמן איכות עם ילדיהם, יש סיכוי גבוה יותר שילדיהם יצליחו בבית הספר ויהיו עם תוצאות טובות יותר בבריאות הנפש בעתיד. לא רק זה, אלא שזמן איכות קבוע עוזר לבנות מערכות יחסים חזקות יותר בין הורים לילדיהם, מה שיכול להוביל להבנה ואמון רב יותר בין שני הצדדים.

חשוב גם לזכור שיצירת קשרים משמעותיים עם ילדינו מתחילה בשלב מוקדם בחייהם. השנים הראשונות הן קריטיות בבניית קשרים חזקים שנמשכים לכל החיים. ככל שתבלו איתם יותר זמן איכות במהלכם השנים המכוננות הללו, כך הם יבינו טוב יותר כיצד מערכות יחסים עובדות ועד כמה הן חשובות ביצירת יסודות חזקים לאורך החיים.

איך אתם יכולים לפנות זמן למשפחה שלכם?

אם אתם מרגישים שאין מספיק שעות ביום, אל תדאגו. להלן מספר טיפים כיצד תוכלו לפנות יותר מקום בלוח הזמנים שלכם כדי שתוכלו לבלות זמן איכות עם הילדים שלכם:

יצירת מקום ל-Self Care

זה מספיק קשה לנסות ללהטט בין עבודה, חיי בית והורות מבלי להוסיף טיפול עצמי לתערובת, אבל אם נעשה נכון זה באמת יכול לחסוך לכם זמן בטווח הארוך. קצת זמן “אני” בכל יום משמעותי מאד כשזה מגיע לשמירה על שפיות בתוך כל הכאוס. מצאו משהו שמרגיע וממרכז אתכם בין אם זה ללכת לטיול, שיעור יוגה או קריאה – מה שעובד הכי טוב בשבילכם. Self Care (אכפתיות אישית/עצמית) לא רק יעשה אתכם מאושרים יותר, אלא גם יעזור לשמור על מערכות יחסים חזקות, מה שבסופו של דבר יביא ליותר זמן איכות עם הילדים בהמשך הדרך.

יצירת איזון באמצעות תקשורת

להיות פתוחים לגבי מה שעובד הכי טוב עבור כל המעורבים הוא המפתח כאשר מנסים ליצור איזון בין חיי הבית, העבודה וחובות ההורות. תקשורת פתוחה בין בני זוג תעזור לפתח הבנה היכן טמונים החוזקות של כל אדם וכן היכן עשויה להיות צורך בתמיכה נוספת בתוך הדינמיקה המשפחתית. אם אחד מבני הזוג מרגיש מוצף או מתוח מדי בגלל דרישות הורות, אז דיבור גלוי על הנושאים האלה יכול להוביל למציאת פתרונות שעובדים בצורה הטובה ביותר עבור שני האנשים המעורבים, כמו גם להועיל לכלל המשפחה.

ומה לגבי הזמנים?

תכננו מראש – קבעו מבעוד מועד בלוקים של זמן משפחתי, כך שזה יהפוך לחלק משגרת היומיום שלכם; זה יעזור להבטיח שבילוי זמן איכות יהפוך לעדיפות במקום למחשבה שלאחר מכן.

• השתמשו ביומן בשיטת מאזן החיים היומן נבנה כמדריך שנתי שיעזור לכם לאזן בין החיים האישים, המשפחתיים וחיי העבודה.

• השתמשו בטכנולוגיה – הטכנולוגיה לא תמיד רעה. השתמשו באפליקציות כגון Google Calendar או Trello כדי לסנכרנן את היומנים שלכם בארגון פעילויות ואירועים; כך כולם יודעים מה קורה מתי ואיפה.

• בקשו עזרה – אל תפחדו לבקש עזרה מחברים או מבני משפחה בעת הצורך; לפעמים כל מה שאנחנו צריכים זה סט נוסף של ידיים!

תגידו לא – אל תתאמצו יתר על המידה בכך שאתם אומרים כן כל הזמן; למדו כיצד לומר לא כשצריך כדי שלא תשחקו.

• הציבו גבולות – הציבו גבולות סביב שעות העבודה כדי שהעבודה לא תתגנב לזמן המשפחה; זה יאפשר לכם להישאר מרוכזים בבילוי זמן איכות ביחד ללא הסחות דעת.

• תעדוף של עצמכם – תדאגו קודם כל לעצמכם, כדי שתוכלו לדאוג לאחרים. לקחת קצת זמן “אני” מדי פעם עוזר לטעון את הסוללות כך שתהיו מוכנים לבילוי משפחתי כשזה יחזור.

לסיכום, היכולת לעשות זמן איכות עם ילדיכם היא אחד הדברים המתגמלים ביותר שכל הורה יכול לעשות. זה לא רק מחזק את היחסים בין הורה לילד, אלא שמחקרים מראים שלקיום זמן משפחתי קבוע יש השפעות חיוביות על תוצאות בריאות הנפש, כמו גם על הצלחה אישית בהמשך החיים. במקום לחכות עד שהגירושים מתקרבים, פנו יותר מקום בלוח הזמנים שלכם למשפחה ולילדים שלכם, נסו ליישם כמה שינויים קטנים עכשיו כדי שתוכלו ליהנות מכל היתרונות הקשורים בהיותך הורה מעורב במוקדם ולא במאוחר.

אני כותב לכם מהנסיון, הידע והכישורים שלי ושל הלקוחות שלנו, ולכן יש סיכוי גבוה שמה שאני כותב פה יגרום לך לרצות לעשות משהו בפועל, ולהתקדם בחיים, במשפחה ובעסק. עם זאת, חשוב לשים לב שכל פעולה שמתבצעת בעקבות מה שכתוב פה, נעשית על דעתך האישית ובאחריותך.

לפעמים פתרון כללי לא מספיק, וצריך להכיר את הצרכים האמיתיים שלך בשביל פתרון מותאם אישית. בשביל זה אפשר ליצור איתי קשר ב 054-5864030. המשך עשייה והגשמה משמעותית.

כתבות נוספות

אני אישי

מפגש עם ספר ששינה את חיי: “שבעת ההרגלים של אנשים אפקטיביים במיוחד” ואיך זה הוביל ליומן המאזן ושיטת מאזן החיים

אני אישי

לחצות גבולות שלא הוצבו: טיפוח מערכות יחסים מכבדות באמצעות תקשורת ברורה והבנה הדדית

אני מגשים/ אני אישי

המניע הפנימי: כיצד יועצים יכולים לעזור להניע הצלחה עסקית

אני משפחתי/ אני אישי/ אני מגשים

הלוואה לכיסוי המינוס: למה לקחת הלוואה לכיסוי המינוס היא רעיון לא טוב ומה כן אפשר לעשות

אני אישי

זמן זה כסף: מדוע מכירת הזמן שלנו לאחרים לא תמיד תהיה הבחירה הנכונה

אני מגשים/ אני משפחתי

העברה בין דורית: איך להעביר בהצלחה את שרביט הניהול בעסק משפחתי

תומכים בקהילת ואנשי כיסופים

קיבוץ שעבר את זוועות ה-7/10 – שמחת תורה,
איבד אנשים, נשים וילדים, ונזק רב לרכוש
ורוצה לקום מחדש, לגלות את העוצמה, התקומה והתקווה.

בואו נעזור להם לבנות את הנפש, הגוף וה-יחד מחדש.

ולהיות שותפים בתקומת העם והארץ.