היתרונות של תכנון קדימה עבודה מתוכננת מצליחה יותר

היתרונות של תכנון קדימה

אני אישי/ אני מגשים

עם תחילת 2023, זה זמן טוב לחשוב על תכנון השנה הקרובה. רבים מאיתנו מהססים לתכנן מראש, לא בטוחים מה תביא השנה וכיצד התוכניות שלנו יושפעו מכל שינוי. אבל תכנון קדימה עדיין חשוב – גם אם הדברים לא יתנהלו כמצופה. הנה כמה סיבות מדוע כדאי להתמקד בתכנון השנה מראש.

להשיג את המטרות שלכם
אחד היתרונות העיקריים של תכנון קדימה הוא שהוא עוזר להישאר ממוקד בהשגת היעדים שלכם. כשיש תוכנית, אתם יכולים לעבוד לקראת המטרות האלה צעד אחד בכל פעם – במקום להרגיש מוצף מכל האפשרויות ולא לדעת מאיפה להתחיל. בנוסף, תוכנית ניתנת לביצוע נותנת לכם משהו לחזור אליו כאשר הזמנים הופכים קשים או כאשר הדברים לא הולכים כמצופה. זה כמו שיש לכם Waze-חיים שמכוונת אתכם על המסלול לא משנה לאן החיים לוקחים אתכם.

היו מוכנים לשינוי
יתרון נוסף של תכנון מראש הוא שהוא מאפשר לכם להיות מוכנים לכל שינוי שעלול לבוא בדרככם. לדעת מה צריך לעשות בכל חודש ולהגדיר מדדי ביצוע (כמו KPI) יכולים לעזור לכם להתאים בקלות את התוכניות שלכם אם יקרה משהו בלתי צפוי – כמו מחלה או אובדן עבודה, למשל. אם תקדישו זמן לתכנון השנה שלכם, תוכלו להסתגל לשינוי במהירות, במידת הצורך, ולחזור למסלול עם מינימום הפרעות.

לקבוע את הזמן שלכם
לבסוף, תכנון מראש נותן לכם גם את ההזדמנות להשתמש בזמן שלכם בצורה יעילה יותר. זה יכול לעזור להבטיח שתפיקו את המרב מכל יום ותשקיעו את זמנכם בפעילויות החשובות באמת במקום לבזבז שעות על גלילה במדיה החברתית או צפייה בתוכניות טלוויזיה כשיש פעילויות פרודוקטיביות יותר זמינות (כמו לימוד מיומנות חדשה). בנוסף, כתיבת לוח זמנים ממשי מקלה על עמידה בו מכיוון שהכל כבר ערוך – מה שמאפשר לכם לנצל טוב עוד יותר את הזמן היקר שלכם.

לסיכום, תכנון קדימה עשוי להיראות מרתיע במבט ראשון, אבל ברגע שמתרגלים לתכנן תוכניות שנתיות, זה הופך להיות הרבה יותר קל ומהנה. זה לא רק מעניק מבנה והכוונה לאורך כל השנה, אלא גם עוזר לשמור על מיקוד בהשגת המטרות שלכם ועדיין משאיר מקום לשינויים בלתי צפויים לאורך הדרך. אז למה לא לקחת קצת זמן השבוע ולהתחיל לתכנן את 2023? אתם תודו לעצמכם בהמשך השנה. העזרו בשיטת מאזן החיים כדי להבין איפה אתם היום, לאן תרצו להתקדם ומה הדרך שתבחרו בה.

אני כותב לכם מהנסיון, הידע והכישורים שלי ושל הלקוחות שלנו, ולכן יש סיכוי גבוה שמה שאני כותב פה יגרום לך לרצות לעשות משהו בפועל, ולהתקדם בחיים, במשפחה ובעסק. עם זאת, חשוב לשים לב שכל פעולה שמתבצעת בעקבות מה שכתוב פה, נעשית על דעתך האישית ובאחריותך.

לפעמים פתרון כללי לא מספיק, וצריך להכיר את הצרכים האמיתיים שלך בשביל פתרון מותאם אישית. בשביל זה אפשר ליצור איתי קשר ב 054-5864030. המשך עשייה והגשמה משמעותית.

משימה שבועית

לתכנן את שנת 2023, ברמה האישית, המשפחתית והעסקית

יש לבחור משימה אחת לביצוע בשבוע הקרוב

כתבות נוספות

אני אישי

מפגש עם ספר ששינה את חיי: “שבעת ההרגלים של אנשים אפקטיביים במיוחד” ואיך זה הוביל ליומן המאזן ושיטת מאזן החיים

אני אישי

לחצות גבולות שלא הוצבו: טיפוח מערכות יחסים מכבדות באמצעות תקשורת ברורה והבנה הדדית

אני מגשים/ אני אישי

המניע הפנימי: כיצד יועצים יכולים לעזור להניע הצלחה עסקית

אני משפחתי/ אני אישי/ אני מגשים

הלוואה לכיסוי המינוס: למה לקחת הלוואה לכיסוי המינוס היא רעיון לא טוב ומה כן אפשר לעשות

אני אישי

זמן זה כסף: מדוע מכירת הזמן שלנו לאחרים לא תמיד תהיה הבחירה הנכונה

אני מגשים/ אני משפחתי

העברה בין דורית: איך להעביר בהצלחה את שרביט הניהול בעסק משפחתי

תומכים בקהילת ואנשי כיסופים

קיבוץ שעבר את זוועות ה-7/10 – שמחת תורה,
איבד אנשים, נשים וילדים, ונזק רב לרכוש
ורוצה לקום מחדש, לגלות את העוצמה, התקומה והתקווה.

בואו נעזור להם לבנות את הנפש, הגוף וה-יחד מחדש.

ולהיות שותפים בתקומת העם והארץ.