אל תאמינו בשותף העסקי שלכם עבודה מתוכננת מצליחה יותר

אל תאמינו בשותף העסקי שלכם

אני אישי

קל לתת אמון רב מדי בשותף עסקי. אחרי הכל, אם אתם עובדים יחד על משהו, הגיוני שתסמכו אחד על השני. אבל יש מקרים שבהם חשוב יותר לסמוך על עצמכם מאשר לסמוך רק על השותף השני. בואו נסתכל למה זה כל כך חשוב ואיך נכון להתנהל ולקחת אחריות בתוך שותפות עסקית.

היתרונות של עבודה עם שותף עסקי
ישנם יתרונות רבים לשותף עסקי, החל מכל השותפים. העובדה שמישהו אחר לוקח על עצמו חלק מהנטל הניהולי והעסקי יכולה לעזור להפחית את הלחץ ולהקל על ניהול העסק. עם זאת, גם אם יש לכם אמונה מלאה ביכולות ובמוסר העבודה של השותף, חשוב לא להסתמך רק עליהם בעת קבלת החלטות או ניהול העסק. אתם עדיין צריכים לקחת אחריות על עצמכם ולעשות את הלמידה, הבדיקה והצעת או קבלת ההחלטות העסקית שלכם בכל מה שקשור לעסק, ולוודא שהכל מתנהל בצורה נכונה.

למה לקחת אחריות על עצמכם
כשאתם בשותפות עסקית, זה יכול להיות מפתה פשוט לתת לשותף לטפל במשימות מסוימות בזמן שאתם נשענים אחורה ונהנים מהנסיעה. אבל זו לא תמיד האסטרטגיה הטובה ביותר. לקיחת אחריות על הפעולות וההחלטות שלכם יכולה לתת לכם יותר שליטה על התוצאה של כל פרויקט או מיזם נתון ועל הצלחת העסק והשותפות העסקית לזמן ארוך. אם משהו משתבש, אז לפחות אתם יודע שעשיתם הכל כדי לוודא שזה לא יקרה מלכתחילה. ואם משהו הולך כשורה, אז אתם יכולים לקבל קרדיט על קבלת ההחלטה הנכונה. בכל אופן, המעורבות שלכם תאפשר לכם שקט אמיתי ויותר אורך רוח.

טיפים כיצד להגן על עצמך כשאתה עובד עם שותף

תאמו ציפיות
השותף העסקי שלכם אינו קורא מחשבות, אז אל תצפו ממנו לדעת אילו גבולות צריך להציב ביניכם אלא אם כן אמרתם להם זאת במפורש. היו כנים לגבי רמת המעורבות והמחויבות שכל אחד מכם מצפה זה מזה בנקודות זמן שונות, כך שלא יהיה בלבול בהמשך הדרך. זה גם יעזור להבטיח שכולם יהיו מעודכנים בנעשה, וימנע אי-הסכמות או אי-הבנות פוטנציאליות שיכולות להיווצר כתוצאה מציפיות שלא התגשמו או מחוסר הבנה הדדי.

צ’ק ליסט לשותפות מעורבת ומצליחה לאורך זמן
1) הכל בכתב – כתבו את כל ההסכמים העיקריים ביניכם וחתמו על ידי כל השותפים, כדי שלא יהיה בלבול לגבי מה שסוכם.
2) פגישות קבועות – ודאו שכל השותפים נפגשים באופן קבוע אחד עם השני לגבי התקדמות העסק ודנים בכל נושא שמתעורר. זה יעזור לעדכון של כולם במתרחש ולמנוע אי הבנות.
3) קבעו תפקידים ואחריות ברורים – הגדירו מי יהיה אחראי לאילו משימות בתוך השותפות, כך שכל אחד ידע בדיוק מה הוא צריך לעשות בכל זמן נתון. זה יעזור להבטיח שכל המשימות יבוצעו במהירות וביעילות ללא כל בלבול או עיכובים שנגרמו על ידי תפקידים או אחריות לא ברורים.


עבודה עם שותפים עסקיים יכולה להיות מועילה וממלאת באנרגיות, אבל חשוב לא לשים את כל האמון בשאר השותפים ובהם בלבד; קחו אחריות גם על עצמכם! על ידי מעורבות בפעילות העסקית ובקבלת ההחלטות, כמו גם: כתיבת הסכמים, ביצוע פגישות עדכון וקבלת החלטות באופן שוטף והגדרת תפקידים ואחריות ברורים, אתם יכולים להגן על עצמכם מכל תקלה או אי הבנות, תוך כדי מתן אפשרות להפיק תועלת מהשותפות ויתרונותיה העסקיים, הכספיים והייחודיות של כל שותף עסקי. בסופו של דבר, ביצוע של פעולות אלו יאפשרו לך לקצור את פירות העבודה עם שותף עסקי מבלי לנוון את האחריות האישית והעסקית שלך ולקיחת סיכונים מיותרים בדרך.

אני כותב לכם מהנסיון, הידע והכישורים שלי ושל הלקוחות שלנו, ולכן יש סיכוי גבוה שמה שאני כותב פה יגרום לך לרצות לעשות משהו בפועל, ולהתקדם בחיים, במשפחה ובעסק. עם זאת, חשוב לשים לב שכל פעולה שמתבצעת בעקבות מה שכתוב פה, נעשית על דעתך האישית ובאחריותך.

לפעמים פתרון כללי לא מספיק, וצריך להכיר את הצרכים האמיתיים שלך בשביל פתרון מותאם אישית. בשביל זה אפשר ליצור איתי קשר ב 054-5864030. המשך עשייה והגשמה משמעותית.

משימה שבועית

תאמו ציפיות עם השותפים שלכם, ודאו שאתם מבינים היטב אחד את השני

יש לבחור משימה אחת לביצוע בשבוע הקרוב

כתבות נוספות

אני אישי

מפגש עם ספר ששינה את חיי: “שבעת ההרגלים של אנשים אפקטיביים במיוחד” ואיך זה הוביל ליומן המאזן ושיטת מאזן החיים

אני אישי

לחצות גבולות שלא הוצבו: טיפוח מערכות יחסים מכבדות באמצעות תקשורת ברורה והבנה הדדית

אני מגשים/ אני אישי

המניע הפנימי: כיצד יועצים יכולים לעזור להניע הצלחה עסקית

אני משפחתי/ אני אישי/ אני מגשים

הלוואה לכיסוי המינוס: למה לקחת הלוואה לכיסוי המינוס היא רעיון לא טוב ומה כן אפשר לעשות

אני אישי

זמן זה כסף: מדוע מכירת הזמן שלנו לאחרים לא תמיד תהיה הבחירה הנכונה

אני מגשים/ אני משפחתי

העברה בין דורית: איך להעביר בהצלחה את שרביט הניהול בעסק משפחתי

תומכים בקהילת ואנשי כיסופים

קיבוץ שעבר את זוועות ה-7/10 – שמחת תורה,
איבד אנשים, נשים וילדים, ונזק רב לרכוש
ורוצה לקום מחדש, לגלות את העוצמה, התקומה והתקווה.

בואו נעזור להם לבנות את הנפש, הגוף וה-יחד מחדש.

ולהיות שותפים בתקומת העם והארץ.