ניהול תהליכי הבראה וחדלות פרעון עבודה מתוכננת מצליחה יותר

המלכודות של “אסתדר לבד” בקשיים עסקיים

אני מגשים

אלי היה במצב קשה במשך חודשים. הוא נאבק לשמור על העסק שלו בחיים, וככל שחלף הזמן, התברר יותר ויותר שהוא הולך לכיוון של חדלות פירעון.

הוא ממש רצה למצוא דרך לצאת מהבלגן שבו מצא את עצמו, אבל פחד לסגור עם אנשי מקצוע, כי הבין שהם רוצים ממנו תשלום בעבור השירותים שלהם. לכן אלי החליט שהאפשרות היחידה שנותרה לו היא לנהל את המצב ולנסות להתנהל לבד, מתוך מחשבה שאם הוא יכול לעשות את זה בלי צריך לשלם לעורכי דין או יועצים, הוא יחסוך כסף גם עכשיו וגם בטווח הארוך.

במשך ימים, אלי עבד שעות וחקר באינטרנט, ביקש עצות מכל מי שידע משהו על איך מבריאים את העסק וגם על דיני חדלות פירעון וניסה לעשות פעולות שונות כדי להסדיר את החובות מול הספקים. אבל למרות המאמצים והנחישות שלו, נראה שהדברים רק הולכים ומחמירים. בסופו של דבר אלי הבין איזו טעות עצומה הוא עשה כשניסה זאת בעצמו.

ככל שאלי העמיק בדיני חדלות פירעון, הכל נראה מסובך יותר ועד מהרה רמות הלחץ שלו היו גבוהות – לא רק בגלל כל הזמן שהיה צריך להשקיע גם בעבודה היומיומית וגם בעבודת הלמידה, אלא גם בגלל היקף הכספים שאלי ראה שהוא מפסיד למעשה, וחלקם אפילו נדרש כבר לשלם באופן מידי. מה שגדל בכל יום-יומיים בגלל עיכובים בקבלת החלטות וכתוצאה מניהול התהליך בעצמו. ואחרי כל זה, עדיין יש ספקים ואנשים שמחכים לכסף. וגם בני המשפחה שלו רוצים לחיות ממשהו. כולם דואגים והלחץ רק גובר.

בסופו של דבר, אחרי לילות רבים ללא שינה שבילה בדאגה ובניסיונות לעצור את החובות והבעיות שהולכים ונערמי,; נפל לו האסימון: אלי הבין שאולי התייעצות עם אנשי מקצוע כן עשויה להיות מהלך חכם יותר מההתחלה – גם אם זה אומר להוציא מזומן נוסף מראש – שכן בסופו של דבר טיפול בעניינים כאלו רציניים לבד וללא נסיון וחכמה מקצועית, עלול לעלות, ואפילו כבר עולה, הרבה יותר מהצפוי במקור. במיוחד אם מחשיבים את הזמן והאנרגיה שהוא משקיע בתהליך, הלחץ שגובר וחוסר האונים שיש כשהוא לא באמת מבין את המשמעויות של ההחלטות שמקבל.

וכך סוף סוף, כשהבין עד כמה חשוב ייעוץ מקצועי כאשר עוסקים בנושאים פיננסיים כגון אלה; אלי פנה אלינו לעזרה. בתהליך הבראה משפחתי-עסקי שיצרנו לו, בשילוב מעטפת מקצועית שמורכבת מעורכי דין ויועצים מנוסים שמומחים בהבראה ובתיקי פשיטת רגל – לא רק שהם סיפקו הכוונה מקצועית ומשפטית נכונה לאורך כל שלב בהליכים שכבר מתקיימים, אלא גם ניהלו (במומחיותם) את מה שאם אלי לא היה פונה, הייתה משימה ללא פתרון חיובי יותר עבור אדם חסר ניסיון כמוהו – ובכך חסכו לו זמן, אנרגיה וכסף.

למעשה, למרות שבהתחלה רוצים לחסוך כסף על אנשי מקצוע (בעיקר בגלל פחד וחשש “להוציא כסף”), פנייה לעזרה מקצועית היא הכרחית – במיוחד כאשר עוסקים בנושאים מורכבים כמו הבראה עסקית או פשיטת רגל, שבהם חוסר הידע עלול לעלות ביוקר ולהזיק. פנו לאנשי מקצוע, כדי שהאנרגיה, הזמן והכסף שלכם יביאו תועלת טובה יותר.

אני כותב לכם מהנסיון, הידע והכישורים שלי ושל הלקוחות שלנו, ולכן יש סיכוי גבוה שמה שאני כותב פה יגרום לך לרצות לעשות משהו בפועל, ולהתקדם בחיים, במשפחה ובעסק. עם זאת, חשוב לשים לב שכל פעולה שמתבצעת בעקבות מה שכתוב פה, נעשית על דעתך האישית ובאחריותך.

לפעמים פתרון כללי לא מספיק, וצריך להכיר את הצרכים האמיתיים שלך בשביל פתרון מותאם אישית. בשביל זה אפשר ליצור איתי קשר ב 054-5864030. המשך עשייה והגשמה משמעותית.

משימה שבועית

להבין איזה איש מקצוע נחוץ לך כרגע, ולקיים שיחה שתסייע לך להבין טוב יותר מה הצרכים שלך ושל העסק במצבו הנוכחי

יש לבחור משימה אחת לביצוע בשבוע הקרוב

כתבות נוספות

אני אישי

מפגש עם ספר ששינה את חיי: “שבעת ההרגלים של אנשים אפקטיביים במיוחד” ואיך זה הוביל ליומן המאזן ושיטת מאזן החיים

אני אישי

לחצות גבולות שלא הוצבו: טיפוח מערכות יחסים מכבדות באמצעות תקשורת ברורה והבנה הדדית

אני מגשים/ אני אישי

המניע הפנימי: כיצד יועצים יכולים לעזור להניע הצלחה עסקית

אני משפחתי/ אני אישי/ אני מגשים

הלוואה לכיסוי המינוס: למה לקחת הלוואה לכיסוי המינוס היא רעיון לא טוב ומה כן אפשר לעשות

אני אישי

זמן זה כסף: מדוע מכירת הזמן שלנו לאחרים לא תמיד תהיה הבחירה הנכונה

אני מגשים/ אני משפחתי

העברה בין דורית: איך להעביר בהצלחה את שרביט הניהול בעסק משפחתי

תומכים בקהילת ואנשי כיסופים

קיבוץ שעבר את זוועות ה-7/10 – שמחת תורה,
איבד אנשים, נשים וילדים, ונזק רב לרכוש
ורוצה לקום מחדש, לגלות את העוצמה, התקומה והתקווה.

בואו נעזור להם לבנות את הנפש, הגוף וה-יחד מחדש.

ולהיות שותפים בתקומת העם והארץ.