ניהול עצמי של תהליכי חדלות פרעון והוצאה לפועל עבודה מתוכננת מצליחה יותר

התאוששות מחוב בלתי צפוי

אני מגשים

האם התעוררת פעם לחוב בלתי צפוי? נירית כן. יום אחד, היא התעוררה לקול השעון המעורר שלה וגילתה מעטפה לא מוכרת על שולחן המטבח שלה. בתוך המעטפה היה מכתב מהוצאה לפועל המציין שהיא חייבת כמעט מאתיים אלף שקל! בתחושת פאניקה נירית ניסתה ליצור קשר עם הוצאה לפועל כדי לדון באפשרויות ההחזר. פוסט זה ידון בצעדים הדרושים כשמגיע מכתב מהוצאה לפועל.

נירית התעוררה לקול השעון המעורר, פוקחת מעט עין אחת לפני שמשתיקה אותו. היא שכבה שם כמה רגעים עד שהחליטה לבסוף לקום ולהתחיל את יומה. כשהיא עשתה את דרכה מהמיטה למטבח, משהו משך את תשומת לבה בזווית העין – מעטפה לא מוכרת מונחת על שולחן המטבח ועליה סמל של רשות ממשלתית כלשהי. אולי הבת שמה את זה כאן בביקורה אתמול.

סקרנית הרימה נירית את המעטפה ופתחה אותה. בפנים היה מכתב של הוצאה לפועל לפיו היא חייבת כמעט מאתיים אלף שקל!

בבהלה נירית ניסתה ליצור קשר עם ההוצאה לפועל כדי לדון באפשרויות ההחזר. לאחר שחלפו מספר שנים, ולמרות שהסתייעה בעורך דין מהסנגוריה ולפועל, היא ראתה שאין הבנה אמיתית מצדם של אנשי ההוצאה לפועל. נירית הבינה שהחובות לא הולכים להסתלק בזמן הקרוב. בנוסף, הוטלו עליה גם מגבלות כלכליות קשות ואיסורים שמיררו את חייה. והיו לה מספיק בעיות בחיים, גם בלי החוב הזה.

מיואשת לעזרה ומתוך רצון שהדברים לא יחמירו יותר ממה שהיו, נירית פנתה למקום אחר לעזרה – אלינו. לאחר התייעצות עם אנשי מקצוע מטעמנו, וניהול הליך של מספר חודשים מול לשכת ההוצאה לפועל, הגענו לתוכנית שאפשרה לנירית לשלם רק כ-40% ממה שהתבקש ממנה בתחילה!

אם מישהו יכול להתמודד עם בעיות מיוחדות בתהליכי הוצאה לפועל, אז בוודאי שזה עורכי הדין שעובדים אתנו ומלווים את הלקוחות שלנו. ואכן הצלחנו במאמץ להחזיר את השמחה לחיי נירית – מה גם שמאז היא אפילו יכולה לחזור למשפחתה בחו”ל.

הנה כמה טיפים שיעזרו לכם במצב הלא-נעים הזה:

  1. קחו נשימה עמוקה והישארו רגועים – כאשר מתמודדים עם כל סוג של חוב, חשוב לשמור על קור רוח ולא להיכנס לפאניקה. למרות שזה יכול להיות קשה, קחו קצת זמן להירגע ולקחת כמה נשימות עמוקות לפני שממשיכים.
  2. שתפו בני משפחה וחברים – אל תישארו לבד עם הפחדים שלכם. שיתוף של הסביבה הקרובה יאפשר לכם להרגיש בטחון חברתי טוב יותר ויסייע בניהול נכון יותר של התהליך.
  3. אספו מסמכים – לאחר שהרגעתם את עצמכם, התחילו לאסוף את כל המסמכים הרלוונטיים הקשורים לחוב שלכם כמו דפי כרטיסי אשראי, מכתבי התראה, הודעות, תמונות וכיו”ב. זה יעזור להבין טוב יותר את מצבכם. כך תוכלו לקבל החלטות מושכלות לגבי איך תרצו להמשיך עם תהליך ההוצאה לפועל.
  4. צרו קשר עם אנשי מקצוע בתחום – פנו אל אנשי המקצוע על מנת שיסייעו לכם לנהל תהליך מול הוצאה לפועל והגורמים הרלוונטיים. הם יסייעו לכם לנהל משא ומתן על הסכום והגעה לתוכנית פירעון שמתאימה לשני הצדדים המעורבים. הקפידו להיות שקופים לגבי המצב הפיננסי שלכם ולתקשר בצורה ברורה שכן זה יעזור להבטיח ששני הצדדים נמצאים באותו עמוד בכל הנוגע לתנאי ההחזר. עורך דין מסוגל לנהל משא ומתן על תנאים נוחים יותר עם נושים בשמך במידת הצורך.
  5. יכולות ומגבלות – הגדירו לאנשי המקצוע את הקוים האדומים שלכם. מה אתם יכולים וממה אתם ממש רוצים להזהר. כך הם יוכלו להבין טוב יותר ולנסות לסייע לכם להגיע לתוצאה הטובה ביותר ביחס לציפיות שלכם.

אני כותב לכם מהנסיון, הידע והכישורים שלי ושל הלקוחות שלנו, ולכן יש סיכוי גבוה שמה שאני כותב פה יגרום לך לרצות לעשות משהו בפועל, ולהתקדם בחיים, במשפחה ובעסק. עם זאת, חשוב לשים לב שכל פעולה שמתבצעת בעקבות מה שכתוב פה, נעשית על דעתך האישית ובאחריותך.

לפעמים פתרון כללי לא מספיק, וצריך להכיר את הצרכים האמיתיים שלך בשביל פתרון מותאם אישית. בשביל זה אפשר ליצור איתי קשר ב 054-5864030. המשך עשייה והגשמה משמעותית.

כתבות נוספות

אני אישי

מפגש עם ספר ששינה את חיי: “שבעת ההרגלים של אנשים אפקטיביים במיוחד” ואיך זה הוביל ליומן המאזן ושיטת מאזן החיים

אני אישי

לחצות גבולות שלא הוצבו: טיפוח מערכות יחסים מכבדות באמצעות תקשורת ברורה והבנה הדדית

אני מגשים/ אני אישי

המניע הפנימי: כיצד יועצים יכולים לעזור להניע הצלחה עסקית

אני משפחתי/ אני אישי/ אני מגשים

הלוואה לכיסוי המינוס: למה לקחת הלוואה לכיסוי המינוס היא רעיון לא טוב ומה כן אפשר לעשות

אני אישי

זמן זה כסף: מדוע מכירת הזמן שלנו לאחרים לא תמיד תהיה הבחירה הנכונה

אני מגשים/ אני משפחתי

העברה בין דורית: איך להעביר בהצלחה את שרביט הניהול בעסק משפחתי

תומכים בקהילת ואנשי כיסופים

קיבוץ שעבר את זוועות ה-7/10 – שמחת תורה,
איבד אנשים, נשים וילדים, ונזק רב לרכוש
ורוצה לקום מחדש, לגלות את העוצמה, התקומה והתקווה.

בואו נעזור להם לבנות את הנפש, הגוף וה-יחד מחדש.

ולהיות שותפים בתקומת העם והארץ.