תפקיד המשפחה בצמיחה העסקית עבודה מתוכננת מצליחה יותר

תפקיד המשפחה בצמיחה עסקית

אני מגשים/ אני משפחתי

ככל שעסקים משפחתיים הופכים נפוצים יותר, חיוני להבין כיצד מבנה המשפחה יכול לעזור לעסק לצמוח. עסק משפחתי מצליח דורש תפקידים ואחריות ברורים לכל חבר בו והבנה כיצד כל המשפחה יכולה לעבוד יחד כדי להשיג מטרה משותפת. פוסט זה ידון כיצד צמיחת המשפחה יכולה לאפשר פעילות עסקית תקינה לאורך זמן.

הדינמיקה המשפחתית
המרכיב החשוב ביותר בעסק משפחתי מצליח הוא הדינמיקה בין בני המשפחה. כל אדם צריך להיות מודע לחוזקות ולחולשות שלו, כמו גם לאלה של אחיו, הוריו, גיסיו או קרובי משפחה אחרים המעורבים בעסק. בנוסף, עליהם לדעת כיצד הכישורים שלהם יכולים לתרום להצלחה הכוללת של החברה. זה גם מועיל לכל אדם לדעת אילו תפקידים מצופה מהם למלא בתוך החברה כיום ובעתיד, כך שלא יהיה בלבול לגבי מי אחראי לאילו משימות. אם כל אחד מבין את תפקידו בעסק, יהיה פחות לחץ ומתח כשמגיע הזמן לקבל החלטות או לפתור בעיות.

גדלים יחד
היבט מרכזי נוסף של עסקים משפחתיים מצליחים הוא שכל החברים חייבים לעבוד יחד לקראת מטרה משותפת – כלומר, להרחיב את החברה. משמעות הדבר היא שכולם נדרשים להעלות רעיונות כיצד לשפר את התפעול או להגדיל את הרווחים תוך שמירה על כל הסיכונים הפוטנציאליים הקשורים לתוכניות אלו.

תא משפחתי חזק מאחורי העסק המשפחתי יכול גם לספק יציבות בזמנים קשים או בעונות של צמיחה. כשכולם עובדים יחד למען מטרות משותפות, קל יותר למשפחות להישאר ממוקדות ומוטיבציה – ותחושת האחווה הזו יכולה להיתרגם לשירות לקוחות טוב יותר וגם לתהליכים יעילים יותר מבחינה פנימית. זה גם אומר שתמיד יש אנשים זמינים שמבינים את העסק מבפנים ויכולים לתת מענה לבעיות שונות.

תקשורת ותמיכה
לבסוף, תקשורת יעילה בין כל החברים חיונית לפעילות עסקית משפחתית מוצלחת. חשוב לזכור שחילוקי דעות הם בלתי נמנעים, אבל חייב להיות דיאלוג פתוח בין בני המשפחה שבו ניתן לדון בנושאים ללא שיפוט או ביקורת מצד אחרים. קיום פגישות תכופות בהן כל אחד יכול להביע את מחשבותיו ורגשותיו עוזר להבטיח שכל הצדדים ירגישו שמעו ומכבדים אותם מה שיוביל לקבלת החלטות טובה יותר לטובת החברה כולה. בנוסף, קיום יחסים תומכים בין בני המשפחה מסייע לטפח אמון אשר הכרחי לכל סוג של שיתוף פעולה ארוך טווח בצוות.

לסיכום, למשפחות יש תפקיד אינטגרלי בניהול עסק מצליח לאורך זמן מכיוון שהן מספקות מבנה, אחריות ותמיכה לאורך כל שלב של צמיחה. מהבנת החוזקות והחולשות של כל אחד ועד להמצאת פתרונות יצירתיים ביחד כיחידה אחת; בני המשפחה השואפים להשגת מטרות משותפות, תוך הבטחת תקשורת משמעותית בין כל הצדדים המעורבים, יוכלו למצות את מלוא הפוטנציאל שלהם להצלחה לאורך זמן. עם ארגון נכון ותכנון מעשי, משפחות הצליחו לנהל עסקים מצליחים במשך דורות – מה שמוכיח עד כמה הדינמיקה הזו יכולה להיות חזקה.

אני כותב לכם מהנסיון, הידע והכישורים שלי ושל הלקוחות שלנו, ולכן יש סיכוי גבוה שמה שאני כותב פה יגרום לך לרצות לעשות משהו בפועל, ולהתקדם בחיים, במשפחה ובעסק. עם זאת, חשוב לשים לב שכל פעולה שמתבצעת בעקבות מה שכתוב פה, נעשית על דעתך האישית ובאחריותך.

לפעמים פתרון כללי לא מספיק, וצריך להכיר את הצרכים האמיתיים שלך בשביל פתרון מותאם אישית. בשביל זה אפשר ליצור איתי קשר ב 054-5864030. המשך עשייה והגשמה משמעותית.

משימה שבועית

חשבו היטב על בני המשפחה שבעסק שלכם, האם הם יודעים מה תפקידם באמת?

יש לבחור משימה אחת לביצוע בשבוע הקרוב

כתבות נוספות

אני אישי

מפגש עם ספר ששינה את חיי: “שבעת ההרגלים של אנשים אפקטיביים במיוחד” ואיך זה הוביל ליומן המאזן ושיטת מאזן החיים

אני אישי

לחצות גבולות שלא הוצבו: טיפוח מערכות יחסים מכבדות באמצעות תקשורת ברורה והבנה הדדית

אני מגשים/ אני אישי

המניע הפנימי: כיצד יועצים יכולים לעזור להניע הצלחה עסקית

אני משפחתי/ אני אישי/ אני מגשים

הלוואה לכיסוי המינוס: למה לקחת הלוואה לכיסוי המינוס היא רעיון לא טוב ומה כן אפשר לעשות

אני אישי

זמן זה כסף: מדוע מכירת הזמן שלנו לאחרים לא תמיד תהיה הבחירה הנכונה

אני מגשים/ אני משפחתי

העברה בין דורית: איך להעביר בהצלחה את שרביט הניהול בעסק משפחתי

תומכים בקהילת ואנשי כיסופים

קיבוץ שעבר את זוועות ה-7/10 – שמחת תורה,
איבד אנשים, נשים וילדים, ונזק רב לרכוש
ורוצה לקום מחדש, לגלות את העוצמה, התקומה והתקווה.

בואו נעזור להם לבנות את הנפש, הגוף וה-יחד מחדש.

ולהיות שותפים בתקומת העם והארץ.