איך לעזור לבני המשפחה שלך להחזיר את העסק שלהם למסלול עבודה מתוכננת מצליחה יותר

איך לעזור לבני המשפחה שלך להחזיר את העסק שלהם למסלול

אני מגשים/ אני משפחתי

האם בני משפחתך מבקשים כל הזמן הלוואות לעסק שלהם? זה יכול להיות קשה להגיד “לא” כשמתבקשים לעזור לאדם אהוב, אבל חשוב לזכור שעזרה על ידי מתן כסף עשויה להיות לא רק פתרון לא טוב, אלא גם מקור לניוון עסקי והפיכתו לגרעוני יותר. במקום לתת להם הלוואה, הפנו אותם לייעוץ מקצועי ועזרו להם להקים תוכנית נאמנות וליצור תוכנית הבראה עסקית.

השפעת הלוואות על עסקים קטנים
זה יכול להיות מפתה להלוות כסף לבן משפחתך כאשר הם מגיעים ומבקשים עזרה בעסק הקטן שלהם. אחרי הכל, זה קל יותר מאשר למצוא מקור מימון חיצוני או אפילו להניא אותם מלקיחת חובות רבים מדי. למרבה הצער, זה למעשה יותר מזיק מאשר מועיל – במיוחד אם הכספים הנלווים משמשים לכיסוי עלויות תפעול במקום להשקיע בהזדמנויות צמיחה. לקיחת הלוואות עלולה להוביל למצוקה תזרימית כאשר תשלומי החוב מגיעים לפרעון ולהקטין מאוד את הסיכוי שהעסק הקטן ישרוד. אז למרות שזה אולי נראה כמו הדבר הכי טוב לעשות כרגע, הלוואת כסף היא לא הפתרון הטוב ביותר לטווח ארוך.

ייעוץ מקצועי
בכל הנוגע לייעוץ פיננסי, חשוב שבן משפחתך יפנה לייעוץ מקצועי במקום להסתמך עליך או בני משפחה אחרים מעכשיו לעכשיו. יועץ מקצועי יכול לעזור לבן משפחתך להבין את מצבו הכלכלי לפרטי פרטים, לנתח את האפשרויות שלו ולסייע לו לקבל החלטות מושכלות המתאימות ביותר לצרכיו. יועץ מקצועי יכול גם להעניק ייעוץ רב ערך בכל הנוגע להגדרת פריסת פירעון לכל הלוואות שייתכן ונטלו בעבר או שוקלים לקחת בעתיד.

הקמת תוכניות נאמנות
דרך נוספת לעזור לבן המשפחה שלך להצליח בעסק שלו היא על ידי הקמת חשבון נאמנות עבורו. חשבון נאמנות הוא אמצעי השקעה המאפשר למישהו אחר (בדרך כלל עורך דין או יועץ פיננסי) לנהל כספים עבור אדם אחר (המוטב). כדי להקים אחד כזה, תזדקק למסמכים משפטיים המפרטים למי יש שליטה בכספים, אילו סוגי השקעות ניתן לבצע בכסף, ומי יקבל את הרווחים מהשקעות אלו כשהן מבשילות. חשבון הנאמנות יכול לספק ביטחון נוסף לכספכם תוך הבטחה שליקיריכם תהיה גישה להון הדרוש למיזמים העסקיים שלו מבלי להסתמך על הלוואות אישיות מחברים או בני משפחה. לאחר הקמת חשבון הנאמנות, תוכלו לדון בדרכים להשקעה אחראית עם היועץ הפיננסי או עורך הדין שלך, כך שלעסק של בן משפחתך יהיה יותר סיכוי להצליח.

צור תוכנית הבראה עסקית
לבסוף, חשוב שבן המשפחה שלך יצור תוכנית הבראה עסקית מפורטת המכסה את כל ההיבטים של הפעילות העסקית והמשפחתית שלהם, כולל תזרים מזומנים משפחתי, תזרים מזומנים עסקי, ניהול כוח אדם, אסטרטגיות שיווק, מדיניות שירות לקוחות, תחזיות פיננסיות וכו’. תוכנית זו צריכה לשמש כמפת דרכים המנחה אותם בביצוע ההחלטות הנכונות בזמנים קשים ועוזרת להבטיח שהעסק שלהם יוכל לשרוד ולשגשג לטווח ארוך. זה נכון במיוחד אם הם מבקשים ממך הלוואות; תוכנית מחושבת היטב מראה שהם השקיעו מחשבה כיצד הם יחזירו את ההלוואות הללו וכן יצליחו באופן כללי עם המיזם העסקי שלהם.

לסיכום, זה יכול להיות קשה כשמתמודדים עם בקשות של יקיריכם לכסף למימון העסקים שלהם; עם זאת, חשוב לא לתת לרגשות להעיב על כושר השיפוט שלך בעת מתן עצות או סיוע. במקום לתת להם הלוואה ישירות, הפנו אותם לייעוץ מקצועי כדי שיוכלו לקבל החלטות מושכלות לגבי אפשרויות המימון העומדות לרשותם תוך יצירת תכנית הבראה ופתיחת חשבון נאמנות. כך שגם אם הם אומרים (כמו תמיד) שיש להם תכנית וכל הכסף יחזור, היועץ העסקי יעזור להם להיות מוכנים בצורה נכונה וטובה יותר, כך שגם אם הדברים לא יתנהלו לפי התוכנית שלהם, הכסף שלך ישיא תשואה נוספת במושגים של עזרה לבני המשפחה. פעולה זו תעזור להבטיח הצלחה לא רק לטווח קצר אלא גם לטווח ארוך!

אני כותב לכם מהנסיון, הידע והכישורים שלי ושל הלקוחות שלנו, ולכן יש סיכוי גבוה שמה שאני כותב פה יגרום לך לרצות לעשות משהו בפועל, ולהתקדם בחיים, במשפחה ובעסק. עם זאת, חשוב לשים לב שכל פעולה שמתבצעת בעקבות מה שכתוב פה, נעשית על דעתך האישית ובאחריותך.

לפעמים פתרון כללי לא מספיק, וצריך להכיר את הצרכים האמיתיים שלך בשביל פתרון מותאם אישית. בשביל זה אפשר ליצור איתי קשר ב 054-5864030. המשך עשייה והגשמה משמעותית.

כתבות נוספות

אני אישי

מפגש עם ספר ששינה את חיי: “שבעת ההרגלים של אנשים אפקטיביים במיוחד” ואיך זה הוביל ליומן המאזן ושיטת מאזן החיים

אני אישי

לחצות גבולות שלא הוצבו: טיפוח מערכות יחסים מכבדות באמצעות תקשורת ברורה והבנה הדדית

אני מגשים/ אני אישי

המניע הפנימי: כיצד יועצים יכולים לעזור להניע הצלחה עסקית

אני משפחתי/ אני אישי/ אני מגשים

הלוואה לכיסוי המינוס: למה לקחת הלוואה לכיסוי המינוס היא רעיון לא טוב ומה כן אפשר לעשות

אני אישי

זמן זה כסף: מדוע מכירת הזמן שלנו לאחרים לא תמיד תהיה הבחירה הנכונה

אני מגשים/ אני משפחתי

העברה בין דורית: איך להעביר בהצלחה את שרביט הניהול בעסק משפחתי

תומכים בקהילת ואנשי כיסופים

קיבוץ שעבר את זוועות ה-7/10 – שמחת תורה,
איבד אנשים, נשים וילדים, ונזק רב לרכוש
ורוצה לקום מחדש, לגלות את העוצמה, התקומה והתקווה.

בואו נעזור להם לבנות את הנפש, הגוף וה-יחד מחדש.

ולהיות שותפים בתקומת העם והארץ.