תכנון תקציב ותזרים מזומנים

יצירת תקציב שנתי להצלחה פיננסית בשנה הקרובה

אני מגשים/ אני משפחתי

השנה החדשה כבר כאן, וזה הזמן המושלם להתחיל להשתלט על העתיד הפיננסי שלכם. אחת הדרכים הטובות לעשות זאת היא על ידי יצירת תקציב ומעקב אחר תזרים המזומנים שלכם לאורך כל השנה. זה אולי נראה כמו משימה מרתיעה, אבל יצירת תקציב שנתי יעיל יכולה לעזור לכם להגיע ליעדים הפיננסיים שלך ובמקביל גם לעזור לכם להבין טוב יותר לאן הכסף שלכם הולך ולהיטיב את העתיד שלכם. בואו נסתכל מדוע בניית תקציב שנתי היא כל כך חשובה וכיצד ליצור אחד כזה.

היתרונות של יצירת תקציב שנתי
ליצירת תקציב שנתי יש יתרונות רבים. ראשית, זה עוזר לכם לדמיין לאן הכסף שלכם הולך בכל חודש. בנוסף, תכנון מראש מקל הרבה יותר על ביצוע בראש שקט, וקבלת החלטות נכונה בהמשך השנה. כמו כן, כיון שבתקציב נרשמות ההוצאות הנדרשות, התקציב מסייע לוודא שכל ההוצאות שלכם מטופלות, ובמקביל מאפשר לכם להפריש כסף לחיסכון או השקעות. זה גם מאפשר לכם לעקוב אחר כמה כסף אתם מוציאים על פריטים לא חיוניים כמו בידור או קניות. אם תראו בדיוק כמה כסף אתם מוציאים על הדברים האלה, אתם יכול להתחיל לעבוד על שינוי הרגלים, כדי לעמוד ביעדים הפיננסיים שלכם.

בנוסף לסיוע בניהול הכספים שלך, יצירת תקציב יכולה גם לעזור להפחית את הלחץ על ידי מתן בהירות לגבי לאן הולך הכסף שלכם בכל חודש. הידיעה שכל החשבונות שלכם מטופלים תיתן לכם שקט נפשי בידיעה שכל הכספים הנוספים שיהיו קיימים במהלך השנה יוכלו לשמש למטרות אחרות, כגון חיסכון לפנסיה או השקעה במניות, בקרנות נאמנות וכו’.

כיצד ליצור תקציב שנתי יעיל
יצירת תקציב שנתי אפקטיבי אינה קשה כפי שהיא עשויה להיראות; המפתח הוא פירוק התהליך לשלבים הניתנים לביצוע אחד אחרי השני. הצעד הראשון הוא לחשב כמה הכנסה (משכורת, ביטוח לאומי, מלגה, עמלה וכו’) מגיעה למשק הבית שלכם בכל חודש לאחר הוצאת המיסים (למי שעצמאי, לחברות וארגונים). לאחר מכן, רשמו את כל ההוצאות הדרושות כגון תשלומי שכר דירה/משכנתא, חשבונות חשמל, תשלומי רכב, הלוואות וחובות אחרים שיש לשלם באופן קבוע מדי חודש. לאחר חישוב ההוצאות הללו, הפחחתו אותן מסך ההכנסה; כל מה שנותר צריך להיות מוקצה להוצאות לפי שיקול דעת והמטרות שלכם במאזן החיים כגון: לימודים, שדנאות, ספרים, העשרה, וגם תרבות או ארוחות בחוץ וחיסכון/השקעות (באופן אידיאלי 10-20%).


לבסוף, עקבו אחר כל ההוצאות לאורך השנה באמצעות כלים כמו רייזאפ (לפרטיים) או ביזיבוקס (לפרטיים ולעסקים) כך שהכל יישאר במסגרת הפרמטרים שנקבעו מראש ומתוארים בתוכנית התקציב השנתית. זה מאפשר דיוק רב יותר בחישוב ההוצאות החודשיות, מה שעוזר להבטיח שלא יהיו הפתעות בסוף השנה כמתקרבים עוד רגע לסיום.

למעשה, יצירת תקציב שנתי מוצלח דורשת זמן ומאמץ, אך היא תעניק יתרונות ורווח במונחים של השגת שליטה רבה יותר על הכספים האישיים, תוך הפחתת רמות הלחץ בתקופות שבהן ייתכנו עלויות בלתי צפויות במהלך השנה. מעקב אחר תזרים מזומנים בצורה מדויקת עם אפליקציות או קובץ תקציב ותזרים המזומנים שלנו יבטיח עוד יותר הצלחה בעמידה ביעדים פיננסיים לשנת 2023 ואילך. עם תכנון וניהול מעשיים של המשאבים הכספיים במהלך השנה הקרובה, השגת הבטחון הפיננסי, האנרגיה והזמן שלכם בהישג יד.

אני כותב לכם מהנסיון, הידע והכישורים שלי ושל הלקוחות שלנו, ולכן יש סיכוי גבוה שמה שאני כותב פה יגרום לך לרצות לעשות משהו בפועל, ולהתקדם בחיים, במשפחה ובעסק. עם זאת, חשוב לשים לב שכל פעולה שמתבצעת בעקבות מה שכתוב פה, נעשית על דעתך האישית ובאחריותך.

לפעמים פתרון כללי לא מספיק, וצריך להכיר את הצרכים האמיתיים שלך בשביל פתרון מותאם אישית. בשביל זה אפשר ליצור איתי קשר ב 054-5864030. המשך עשייה והגשמה משמעותית.

משימה שבועית

קבלת החלטה ותחילת שימוש בקובץ או במערכת לתכנון תקציב ותזרים מזומנים לשנה הקרובה

יש לבחור משימה אחת לביצוע בשבוע הקרוב

כתבות נוספות

אני אישי

מפגש עם ספר ששינה את חיי: “שבעת ההרגלים של אנשים אפקטיביים במיוחד” ואיך זה הוביל ליומן המאזן ושיטת מאזן החיים

אני אישי

לחצות גבולות שלא הוצבו: טיפוח מערכות יחסים מכבדות באמצעות תקשורת ברורה והבנה הדדית

אני מגשים/ אני אישי

המניע הפנימי: כיצד יועצים יכולים לעזור להניע הצלחה עסקית

אני משפחתי/ אני אישי/ אני מגשים

הלוואה לכיסוי המינוס: למה לקחת הלוואה לכיסוי המינוס היא רעיון לא טוב ומה כן אפשר לעשות

אני אישי

זמן זה כסף: מדוע מכירת הזמן שלנו לאחרים לא תמיד תהיה הבחירה הנכונה

אני מגשים/ אני משפחתי

העברה בין דורית: איך להעביר בהצלחה את שרביט הניהול בעסק משפחתי

תומכים בקהילת ואנשי כיסופים

קיבוץ שעבר את זוועות ה-7/10 – שמחת תורה,
איבד אנשים, נשים וילדים, ונזק רב לרכוש
ורוצה לקום מחדש, לגלות את העוצמה, התקומה והתקווה.

בואו נעזור להם לבנות את הנפש, הגוף וה-יחד מחדש.

ולהיות שותפים בתקומת העם והארץ.