ניהול עסק משפחתי איזון בין גורמים פיננסיים ורגשיים

ניהול עסק משפחתי: איזון בין גורמים עסקיים ורגשיים

אני משפחתי

עסק משפחתי יכול להיות דבר רב עוצמה – הוא מאפשר ליצור משהו שאפשר להעביר מדור לדור. אבל ניהול עסק משפחתי מצליח הוא לעתים קרובות יותר מסובך ממה שהוא נראה לראשונה. כשמסתכלים בנפרד על כל אחד מההיבטים הניהוליים, הפיננסיים והרגשיים של ניהול עסק משפחתי, לכל אחד מהם יש משקל כפול מאשר בעסק רגיל. בואו נבחן כיצד לנהל את כל שלושת האלמנטים הללו בו זמנית.

ניהול כספים
אחד ההיבטים החשובים ביותר בניהול עסק משפחתי מצליח הוא ניהול כספים נכון. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא על ידי הגדרת תפקידים ברורים ומוגדרים לכל אחד מבני המשפחה המעורבים בעסק. זה עוזר לשמור שכולם יודעים את תפקידם ומהי האחריות שלהם בכל הקשור להכנסת והוצאת כספים מהעסק המשפחתי. חשוב גם להחזיק חשבונות נפרדים עבור הוצאות אישיות והוצאות עסקיות; זה יעזור לשמור על הכספים שלכם ולהימנע מכל בלבול או חפיפה אפשרית בין השניים, שלעיתים קרובות היא אחד הגורמים למשברים בעסקים משפחתיים.

ניהול רגשי
חשוב לזכור שכמו שהעסק המשפחתי הוא משאב כלכלי למשפחה ועוסק בהכנסת כסף, הוא עוסק גם במערכות יחסים. חשוב להיות מודעים לרגשות הכרוכים בעבודה עם בני המשפחה בעסק – אם דברים לא הולכים ‘כמו שצריך’, עלולים להיווצר מתחים, ולכן חשוב להיות מודעים לאופן שבו המילים והפעולות שלכם עשויות להשפיע רגשית על בני המשפחה. מה שעשוי לעזור לכך, מעבר למודעות, זה שכירת שירותים של יועץ לעסקים משפחתיים, שיתווך חיצונית ויהיה נוכח במהלך פגישות מוגדרות מראש. זה יכול לעזור לכולם להתמקד בשיחות פרודוקטיביות במקום לתת לרגשות להפריע.

ניהול עסקי
לבסוף, חשוב לתאם ציפיות באופן ברור לכל מי שמעורב בעסק המשפחתי, מנהלים ועובדים כאחד. קביעת כללים סביב נוכחות בעבודה, אופן התקשורת, זמני עבודה וחופש וכדומה, תסייע להבטיח שכולם יישאו באחריות העסקית ויבינו מה עליהם לעשות כדי שהחברה תצליח. כמו בניהול כספים, גם כאן תפקידים מוגדרים בצורה ברורה עוזרים לכולם להישאר במערכת העסק המשפחתי ולסייע לכך שכל המשימות יושלמו בזמן ובצורה נכונה.

לסיכום, ניהול עסק משפחתי מצליח נדרשת להתייחס בשיקול דעת מדוקדק לגורמים פיננסיים ורגשיים כאחד – הוא מצריך הגדרת תפקידים וציפיות ברורים לכל אדם המעורב בעסק המשפחתי, על מנת להצליח. על ידי תשומת לב למרכיבים הללו, גדלים הסיכויים להצלחה של העסק המשפחתי לאורך זמן. עם ניהול נכון, מסירות מכל בני המשפחה המעורבים, ותשומת לב להצלחה כלכלית וגם למחוברות המשפחתית, העסק המשפחתי שלך יכול לשגשג.

אני כותב לכם מהנסיון, הידע והכישורים שלי ושל הלקוחות שלנו, ולכן יש סיכוי גבוה שמה שאני כותב פה יגרום לך לרצות לעשות משהו בפועל, ולהתקדם בחיים, במשפחה ובעסק. עם זאת, חשוב לשים לב שכל פעולה שמתבצעת בעקבות מה שכתוב פה, נעשית על דעתך האישית ובאחריותך.

לפעמים פתרון כללי לא מספיק, וצריך להכיר את הצרכים האמיתיים שלך בשביל פתרון מותאם אישית. בשביל זה אפשר ליצור איתי קשר ב 054-5864030. המשך עשייה והגשמה משמעותית.

משימה שבועית

אם בעסק המשפחתי שלך כולם הולכים על ביצים, הגיע הזמן לבדוק למי מוגדרים תפקידים ומי מרגיש שנוגסים בו כל הזמן

יש לבחור משימה אחת לביצוע בשבוע הקרוב

כתבות נוספות

אני אישי

מפגש עם ספר ששינה את חיי: “שבעת ההרגלים של אנשים אפקטיביים במיוחד” ואיך זה הוביל ליומן המאזן ושיטת מאזן החיים

אני אישי

לחצות גבולות שלא הוצבו: טיפוח מערכות יחסים מכבדות באמצעות תקשורת ברורה והבנה הדדית

אני מגשים/ אני אישי

המניע הפנימי: כיצד יועצים יכולים לעזור להניע הצלחה עסקית

אני משפחתי/ אני אישי/ אני מגשים

הלוואה לכיסוי המינוס: למה לקחת הלוואה לכיסוי המינוס היא רעיון לא טוב ומה כן אפשר לעשות

אני אישי

זמן זה כסף: מדוע מכירת הזמן שלנו לאחרים לא תמיד תהיה הבחירה הנכונה

אני מגשים/ אני משפחתי

העברה בין דורית: איך להעביר בהצלחה את שרביט הניהול בעסק משפחתי

תומכים בקהילת ואנשי כיסופים

קיבוץ שעבר את זוועות ה-7/10 – שמחת תורה,
איבד אנשים, נשים וילדים, ונזק רב לרכוש
ורוצה לקום מחדש, לגלות את העוצמה, התקומה והתקווה.

בואו נעזור להם לבנות את הנפש, הגוף וה-יחד מחדש.

ולהיות שותפים בתקומת העם והארץ.