כיצד להתנתק ולהתחבר מחדש לזוגיות שלכם

כיצד להתנתק ולהתחבר מחדש לזוגיות שלכם

אני אישי/ אני משפחתי

כולנו חווינו את זה, לפחות פעם אחת: סוף היום מגיע, והתשישות מובילה אותנו ללכת לאיבוד בטלפונים, בטאבלטים, במחשבים הניידים וכו’. זה לא דבר נעים שאנחנו רוצים לבלות זמן איכות זוגי, מצד אחד, אבל, מצד שני, לא יכולים שלא להישאב למסך. אבל אל תדאגו, ישנן כמה פעולות שאנחנו יכולים להשתמש בהן כדי לבלות את הזמן יחד – מנותקים ומחוברים מחדש. הנה כמה מהן:

קבעו זמן פנוי מטכנולוגיה לפני השינה
הדרך הטובה ביותר להבטיח שבני זוג מבלים זמן איכות יחד, היא להקדיש שעה או שעתיים לפני השינה, בכל לילה כזמן פנוי מטלפון ושאר טכנולוגיות. ודאו ששניכם מסכימים על אותו פרק זמן, וודאו שהזמן כולל כל מכשיר שמאפשר בדיקת אימיילים, גלילה במדיה החברתית או צפייה בתוכניות טלוויזיה – יש להרחיק את כל המכשירים במהלך פרק הזמן הזה. השתמשו בשעה או שעתיים אלו כדי לדבר על היום שלכם, ולהרהר מה הלך טוב לכל אחד מכם. אתם יכולים גם לנצל את הזמן הזה לפעילויות כמו משחק, טיול בחוץ, קריאת ספרים ביחד, בישול ארוחת ערב ביחד וכו’.

צרו אזור בבית “נקי מטכנולוגיה
שמירה על אזור ייעודי בבית שאליו הטכנולוגיה לא נכנסת, יעזור לשניכם ליצור אווירה לשיחות אישיות (ומרתקות) שבה רגעים נטולי טכנולוגיה יכולים להתרחש באופן טבעי, ללא הפרעות מהסחות דעת כמו טלפונים ומחשבים ניידים. אתם יכולים אפילו לזמן לעצמכם את האזור הזה (זה עוזר למוח שלכם..) עם גבולות פיזיים. כמו: צמחים או רהיטים, כך שיהיה קל לשניכם לזכור את חשיבות החלל ואת ייעודו – לספק רגעי איכות ללא הפרעה יחד ללא כל הפרעה דיגיטלית.

הישארו נוכחים ברגע עם בן הזוג שלכם לאורך כל היום
כשאתם בשגרה היומיומית שלכם, קל לברוח מהנוכחות והמודעות (למשפחה ו)לבני הזוג שלכם, ובמקום זאת להיתפס אל עולם הטכנולוגיה, לענות מיידית למיילים או לבדוק עדכונים במדיה החברתית (במיוחד אם בדיוק פרסמתם משהו). אבל, הישארות “נוכחת” ברגע חיונית אם אתם רוצים מעורבות משמעותית עם הקרובים לכם ביותר – בני הזוג שלכם. אפשר להיעזר בהגדרת תזכורות לאורך היום, שמישהו אחר יזכיר לכם, שפתקים יזכירו לכם, כדי לעזור לכם לשמור על ריכוז בבילוי של רגעים איכותיים יחד, במקום להישאב למכשירים והטכנולוגיה כל כמה דקות.

למעשה, ניתוק מהטכנולוגיה, במיוחד בסופו של היום, חיוני לחיבור משמעותי בין בני זוג שרוצים חיבור, יותר מסתם גלילה במסכים כשהם חוזרים הביתה בערב. על ידי הקפדה על זמן פנוי מטכנולוגיה וטלפון לפני השינה, יצירת אזור ייעודי ללא טכנולוגיה בבית, והישארות נוכחת לאורך כל היום, תוכלו לגרום לעצמכם לרצות להיות עם בני הזוג שלכם במקום בטלפון – על ידי ביסוס הרגלים לטיפוח וחיבור מחדש, במקום ניתוק. נסו את הטיפים האלה עוד היום ותראו כמה אתם מרגישים יותר מחוברים אחד לשניה.

אני כותב לכם מהנסיון, הידע והכישורים שלי ושל הלקוחות שלנו, ולכן יש סיכוי גבוה שמה שאני כותב פה יגרום לך לרצות לעשות משהו בפועל, ולהתקדם בחיים, במשפחה ובעסק. עם זאת, חשוב לשים לב שכל פעולה שמתבצעת בעקבות מה שכתוב פה, נעשית על דעתך האישית ובאחריותך.

לפעמים פתרון כללי לא מספיק, וצריך להכיר את הצרכים האמיתיים שלך בשביל פתרון מותאם אישית. בשביל זה אפשר ליצור איתי קשר ב 054-5864030. המשך עשייה והגשמה משמעותית.

משימה שבועית

נסו את הטיפים האלה עוד היום ותראו כמה אתם מרגישים יותר מחוברים אחד לשניה.

יש לבחור משימה אחת לביצוע בשבוע הקרוב

כתבות נוספות

אני אישי

מפגש עם ספר ששינה את חיי: “שבעת ההרגלים של אנשים אפקטיביים במיוחד” ואיך זה הוביל ליומן המאזן ושיטת מאזן החיים

אני אישי

לחצות גבולות שלא הוצבו: טיפוח מערכות יחסים מכבדות באמצעות תקשורת ברורה והבנה הדדית

אני מגשים/ אני אישי

המניע הפנימי: כיצד יועצים יכולים לעזור להניע הצלחה עסקית

אני משפחתי/ אני אישי/ אני מגשים

הלוואה לכיסוי המינוס: למה לקחת הלוואה לכיסוי המינוס היא רעיון לא טוב ומה כן אפשר לעשות

אני אישי

זמן זה כסף: מדוע מכירת הזמן שלנו לאחרים לא תמיד תהיה הבחירה הנכונה

אני מגשים/ אני משפחתי

העברה בין דורית: איך להעביר בהצלחה את שרביט הניהול בעסק משפחתי

תומכים בקהילת ואנשי כיסופים

קיבוץ שעבר את זוועות ה-7/10 – שמחת תורה,
איבד אנשים, נשים וילדים, ונזק רב לרכוש
ורוצה לקום מחדש, לגלות את העוצמה, התקומה והתקווה.

בואו נעזור להם לבנות את הנפש, הגוף וה-יחד מחדש.

ולהיות שותפים בתקומת העם והארץ.