שאלות: איך שואלים שאלות נכון, להבנה טובה יותר

שאלות: איך שואלים שאלות נכון, להבנה טובה יותר

אני אישי

הבנה נכונה של המתרחש חיונית לכל סיטואציה, בין אם זה במקום העבודה, בבית, או אפילו בעת אינטראקציה עם אנשים זרים. שאילת שאלות היא אחת הדרכים הטובות ביותר להשיג הבנה של משהו, אך לא כל שאלה תעזור באמת. ישנן טכניקות מסוימות שבהן תוכלו להשתמש כדי לוודא שאתם שואלים את השאלות הנכונות ומפיקים את המרב מהתשובות אליהן. אשתף אתכם בכמה טיפים לשאלת שאלות שעוזרות להבין טוב יותר.

שאלות פתוחות – המרחב האינסופי
שאלות פתוחות הן כאלו שאין להן תשובה של כן/לא, ובמקום זאת גורמות לאנשים לדבר. הן נהדרות כי הן מאפשרות לאנשים לשתף בצורה חופשית יותר, ולהסביר את הנימוקים או הרגשות שלהם בנושא מבלי להרגיש לחוצים לתת תשובה ספציפית.

לדוגמה, במקום לשאול “האם אתה אוהב את המוצר הזה?” נסה לשאול “מה אתה חושב על המוצר הזה?”

מיקוד בנושא הרלוונטי
אמנם שאלה פתוחה מסייעת לקבלת תשובה רחבה, אבל תשובה רחבה מדי יכולה לבלבל ולהוציא את ההקשר ממטרת השאלה. המיקוד הוא המפתח בכל הנוגע לניהול שיחות משמעותיות, ולהשגת הבנה טובה יותר. כששואלים שאלות, ודאו שהן ממוקדות מספיק כדי שתוכלו לקבל תשובות רלוונטיות ולא רק רחבות ושטחיות. משמעות הדבר היא: הימנעות ככל האפשר מנושאים כלליים מדי כגון “ספר לי על היום שלך”, ובמקום זאת התמקדות בתחומים ספציפיים יותר כגון “מה היה החלק המאתגר/קשה ביותר ביום שלך?”.

הקשב טוב
זה אולי נראה מובן מאליו, אבל הקשבה בתשומת לב היא אחד ההיבטים החשובים (והקשים) ביותר לניהול שיחות טובות ולהשגת הבנה טובה יותר. הקפידו לשים לב למה שאנשים אומרים, כדי שתוכלו לשאול שאלות נוספות במידת הצורך ולהתעמק באמת בכל נושא שאתם עוסקים בו. הקשבה פעילה גם עוזרת לבנות אמון שיכול לגרום לאנשים להרגיש יותר בנוח להיפתח אליך.

לסיכום, שאלת שאלות נכונה היא דרך מצוינת להשיג הבנה טובה יותר בכל מצב. התחילו על ידי שימוש בשאלות פתוחות והיו ממוקדים עם השאלות שלכם, כדי שתוכלו לקבל תובנות מפורטות לגבי המחשבות והרגשות של בני השיח שלכם. לבסוף, הקפידו להקשיב באופן פעיל כדי שתוכלו לשאול שאלות הבנה נוספות, ואפילו להבין את מה שנאמר בין השורות, במידת הצורך, תוך בניית אמון שיגרום לאנשים להרגיש יותר בנוח לשתף אתכם במחשבות שלהם. על ידי שימוש בטיפים אלו, תוכלו לשאול שאלות מושכלות שיאפשרו לכם להבין טוב יותר.

אני כותב לכם מהנסיון, הידע והכישורים שלי ושל הלקוחות שלנו, ולכן יש סיכוי גבוה שמה שאני כותב פה יגרום לך לרצות לעשות משהו בפועל, ולהתקדם בחיים, במשפחה ובעסק. עם זאת, חשוב לשים לב שכל פעולה שמתבצעת בעקבות מה שכתוב פה, נעשית על דעתך האישית ובאחריותך.

לפעמים פתרון כללי לא מספיק, וצריך להכיר את הצרכים האמיתיים שלך בשביל פתרון מותאם אישית. בשביל זה אפשר ליצור איתי קשר ב 054-5864030. המשך עשייה והגשמה משמעותית.

משימה שבועית

חשבו על השאלות שלכם, האם הן מובילות לשיח או מסתיימות בתשובה סתמית?

יש לבחור משימה אחת לביצוע בשבוע הקרוב

כתבות נוספות

אני אישי

מפגש עם ספר ששינה את חיי: “שבעת ההרגלים של אנשים אפקטיביים במיוחד” ואיך זה הוביל ליומן המאזן ושיטת מאזן החיים

אני אישי

לחצות גבולות שלא הוצבו: טיפוח מערכות יחסים מכבדות באמצעות תקשורת ברורה והבנה הדדית

אני מגשים/ אני אישי

המניע הפנימי: כיצד יועצים יכולים לעזור להניע הצלחה עסקית

אני משפחתי/ אני אישי/ אני מגשים

הלוואה לכיסוי המינוס: למה לקחת הלוואה לכיסוי המינוס היא רעיון לא טוב ומה כן אפשר לעשות

אני אישי

זמן זה כסף: מדוע מכירת הזמן שלנו לאחרים לא תמיד תהיה הבחירה הנכונה

אני מגשים/ אני משפחתי

העברה בין דורית: איך להעביר בהצלחה את שרביט הניהול בעסק משפחתי

תומכים בקהילת ואנשי כיסופים

קיבוץ שעבר את זוועות ה-7/10 – שמחת תורה,
איבד אנשים, נשים וילדים, ונזק רב לרכוש
ורוצה לקום מחדש, לגלות את העוצמה, התקומה והתקווה.

בואו נעזור להם לבנות את הנפש, הגוף וה-יחד מחדש.

ולהיות שותפים בתקומת העם והארץ.