משברים פיננסיים פעולות לעסקים עם מינוף גבוה

משברים פיננסיים: פעולות לעסקים עם מינוף גבוה

אני מגשים

עסקים ממנפים את נכסיהם כדי לשפר את מצבם הפיננסי ולצמוח במהירות ביחס לשוק. עם זאת, תקופות של משבר פיננסי או אי ודאות כלכלית עלולות לחשוף עסק ממונף מאוד לבעיות בלתי פתירות. מגפת הקורונה המתמשכת והנפילות בבנקים האמריקאים, הם דוגמה כזו למשבר שמוביל לתקופה של אי ודאות פיננסית עבור עסקים רבים. אם העסק שלך ממונף מאוד ואתה מרגיש שהחגורה מתהדקת, פוסט זה ידריך אותך בכמה פעולות מעשיות שחשוב לבצע.

להסתכל למספרים בעיניים
ראשית, עסקים בעלי מינוף גבוה חייבים לבדוק מיד את מצבם הפיננסי, שכם דווקא הם לרוב חיים בבועת מינוף ואשראי שלא משקפת נכונה את היכולות הכלכליות שלהם. זה כולל הערכה מפורטת של כל החובות, הנכסים וההכנסות הצפויות. תהליך זה יאפשר לראות אילו מההתחייבויות הפיננסיות הן מיידיות, מהן לטווח בינוני ואילו לטווח ארוך. ברגע שרואים את ‘התמונה הגדולה’, אפשר ליצור תוכנית פעולה. באופן ספציפי, כדאי להתמקד בהפחתת הוצאות והגדלת ההכנסות של העסק.

תקשורת עם הנושים
במהלך משבר פיננסי, חשוב ליצור קשר חזק וכנה עם הנושים ולא להתעלם מהם. חשוב להיות ברור לגבי המצב הפיננסי בפניהם, כדי לבחון אפשרויות לשיתוף פעולה. תקשורת מוקדמת (לפני שהם באים וצועקים) ושיתוף פעולה עם נושים יכולים, לרוב, להביא למציאת פתרונות נוחים שיאפשרו לעסק להמשיך בפעילות שלו ולצמוח מחדש. הנושים בדרך כלל יהיו מוכנים לספק סיוע ספציפי, כגון הארכות זמניות או ארגון מחדש של החובות.

תזרים מזומנים: התמקדות בניהול נזילות
בתקופות של אי ודאות, ניהול הנזילות הוא חשוב ביותר. לשם כך, חברות דורשות מידע מדויק על תחזית תזרים המזומנים שלהן. עבור עסק ממונף מאוד, זה יכול להיות מאתגר יותר. במקרים כאלה, עסקים יכולים לשקול מימון מחדש (בפריסה נוחה יותר, עם ריבית גבוהה יותר) או ניכיון חשבוניות/שיקים. זה יכול לשחרר מזומנים שנחוצים כדי לעזור לשמור על יציבות העסק ופעילותו.

התחדשו: זמן לחשוב מחדש על המודל העסקי
משברים פיננסיים מספקים לעתים קרובות הזדמנויות להתחדשות. לזהות פערים וליקויים במודלים עסקיים קיימים. זה יכול להוביל לארגון מחדש או לשינוי בעסק עם מודלים חלופיים, שיכולים לייצר יותר זרמי הכנסה, מוצרים חלופיים או בסיס צרכנים חדש. כדאי לשקול לבחון מכירות מקוונות במידה ולא קיים, גיוון בשווקים או לייעל את הפעילות הארגונים והעסקית, כדי ליהנות מהיתרון שבמשבר.

יעוץ מקצועי
ניווט במשבר פיננסי יכול להיות מאתגר, וזה בסדר לבקש ייעוץ מאנשי מקצוע מיומנים. לפעמים באים אל אנשי המקצוע כשהמשבר כבר בשיאו, במקום לבוא בזיהוי הראשוני, כשיש יותר מה לעשות. שיתוף צוות של אנשי מקצוע ארגוניים, עסקיים, חשבונאיים, משפטיים ופיננסיים מנוסים יכולים לעזור לנהל ולמזער את ההשפעה הפוטנציאלית של המשבר על העסק ופעילותו. הם יכולים לספק נקודת מבט רעננה, אובייקטיבית ולסייע ביצירת וביצוע תוכנית שעונה על הצרכים העסקיים.

לסיכום, אף עסק לא רוצה להתמודד עם משבר פיננסי, במיוחד חברות הממונפות מאוד. עם זאת, תוך שיקול דעת ותכנון מדוקדקים, עסקים יכולים לנווט את האתגרים שתקופות אלו מביאות. הצעדים החיוניים ביותר הם התמקדות בתזרים המזומנים ויצירת קשר הדוק עם הנושים. חיוני להישאר פרואקטיבי, ולבדוק באופן קבוע את המצב הפיננסי של העסק שלך. בנוסף, עסקים יכולים להתאושש על ידי חידוש המודלים העסקיים שלהם ופניה לאנשי מקצוע, כדי לקבל הדרכה ליצירת תוכנית הבראה. בעזרת פעולות אלה, עסקים יכולים לנצל את המשברים הפיננסים שלהם ולצאת לדרך מחודשת.

אני כותב לכם מהנסיון, הידע והכישורים שלי ושל הלקוחות שלנו, ולכן יש סיכוי גבוה שמה שאני כותב פה יגרום לך לרצות לעשות משהו בפועל, ולהתקדם בחיים, במשפחה ובעסק. עם זאת, חשוב לשים לב שכל פעולה שמתבצעת בעקבות מה שכתוב פה, נעשית על דעתך האישית ובאחריותך.

לפעמים פתרון כללי לא מספיק, וצריך להכיר את הצרכים האמיתיים שלך בשביל פתרון מותאם אישית. בשביל זה אפשר ליצור איתי קשר ב 054-5864030. המשך עשייה והגשמה משמעותית.

משימה שבועית

בחנו את העסק שלכם, מתי הסתכלתם למספרים בעיניים בפעם האחרונה?

יש לבחור משימה אחת לביצוע בשבוע הקרוב

כתבות נוספות

אני אישי

מפגש עם ספר ששינה את חיי: “שבעת ההרגלים של אנשים אפקטיביים במיוחד” ואיך זה הוביל ליומן המאזן ושיטת מאזן החיים

אני אישי

לחצות גבולות שלא הוצבו: טיפוח מערכות יחסים מכבדות באמצעות תקשורת ברורה והבנה הדדית

אני מגשים/ אני אישי

המניע הפנימי: כיצד יועצים יכולים לעזור להניע הצלחה עסקית

אני משפחתי/ אני אישי/ אני מגשים

הלוואה לכיסוי המינוס: למה לקחת הלוואה לכיסוי המינוס היא רעיון לא טוב ומה כן אפשר לעשות

אני אישי

זמן זה כסף: מדוע מכירת הזמן שלנו לאחרים לא תמיד תהיה הבחירה הנכונה

אני מגשים/ אני משפחתי

העברה בין דורית: איך להעביר בהצלחה את שרביט הניהול בעסק משפחתי

תומכים בקהילת ואנשי כיסופים

קיבוץ שעבר את זוועות ה-7/10 – שמחת תורה,
איבד אנשים, נשים וילדים, ונזק רב לרכוש
ורוצה לקום מחדש, לגלות את העוצמה, התקומה והתקווה.

בואו נעזור להם לבנות את הנפש, הגוף וה-יחד מחדש.

ולהיות שותפים בתקומת העם והארץ.