שבעת ההרגלים של אנשים אפקטיביים במיוחד סטיבן קובי

מפגש עם ספר ששינה את חיי: “שבעת ההרגלים של אנשים אפקטיביים במיוחד” ואיך זה הוביל ליומן המאזן ושיטת מאזן החיים

אני אישי

כשאני זוכר את עצמי לפני קריאת הספר “שבעת ההרגלים של אנשים אפקטיביים במיוחד” של סטיבן קובי, אני רואה אדם שונה לחלוטין. חיי היו מבולגנים, חסרי כיוון ותכלית, וכמעט כל הזמן שלי הושקע בניסיון להרשים ולספק את הציפיות של אחרים. הייתי מתעלם מצרכים שלי ומזניח את החברים והמשפחה שלי לטובת כל אחד ואחת שרוצים עזרה, והם לא אני או המשפחה.

כשהייתי בטיול בארצות הברית, שואל את עצמי על עצמי ועל חיי, ולאן אני רוצה להתקדם בהם, קראתי בפייסבוק על הספר שבעת ההרגלים של אנשים אפקטיביים במיוחד. הזמנתי אותו מצומת ספרים ישירות לכתובת בה שהיתי, וקראתי אותן בשקיקה. מי שמכיר את הספר, יודע שזה לא ספר שקל לקרוא. ועם זאת, הייתי צמא לשינוי בחיים.

קראתי את הספר של קובי והבנתי שהגיע הזמן לשנות את חיי. הספר עוסק בשבעת ההרגלים של אנשים אפקטיביים, בהם ההבנה עמוקה של הערכים שלך והמטרות בחיים, להתחיל לבחור ולפעול להשיג את מה שני רוצה, במקום לחכות שיבחרו ויגלו אותי. זה מה שבאמת עזר לי לשנות את הפרספקטיבה שלי על החיים, לעשות בחירות מושכלות ולמצוא איזון בין כל תפקידי החיים.

לדוגמה, לפני קריאת הספר, הייתי מבלה שעות רבות בעבודה, במטרה להגיע לתוצאות עבור לקוחות שלי, במקום להשקיע זמן במשפחה ובחברים. אחרי קריאת הספר, הבנתי שזמן איכותי עם האנשים שאני אוהב הוא ערך חשוב יותר עבורי. היום, אני מאזן את הזמן שלי בין עבודה, משפחה, חברים ופעילויות אישיות כמו ספורט ותרבות. במהלך השנים, צברתי ניסיון רב בעבודה על עצמי ועם לקוחות שונים, וזה הוביל אותי לפתח שיטה לאיזון בחיים שמבוססת על הרעיונות המרכזיים של קובי.

אחד מהכלים שיצרתי הוא היומן המאזן. היומן מאפשר לתכנן את המשימות והמטרות לפי התפקידים השונים בחיים, כמו משפחה, עבודה, חברים, בריאות ורוחניות. באופן אישי, מאז שהחלתי להשתמש בשיטה וביומן זה, חיי השתנו לטובה. אני מרגיש שיש לי שליטה יותר על הזמן שלי, אני מבין טוב יותר את הערכים והמטרות החשובות בחיים שלי, ואני מצליח להתמודד עם אתגרים שונים בדרך להשגתם. ואלו גם משובים שאני מקבל מלקוחות שלי.

אז איך זה עובד? בתחילת שנה אני שואל סדרת שאלות שעוזרות לי לדייק את מה שאני רוצה בחיים. לאחר מכן אני כותב ערכים שאני רוצה להביא לידי ביטוי השנה, וגם מטרות שחשוב לי להשיג, לעצמי, למשפחה ולעבודה כשליחות חיי.

בכל שבוע, אני מתכנן את המשימות והמטרות שלי לשבוע זה, תוך שמירה על איזון עם התפקידים השונים בחיים. בסוף כל שבוע, אני עובר על ההתקדמות שלי וכותב מחשבות ולמידות מהשבוע שחלף.

אני ממליץ בחום לכל אחד לנסות להשתמש ביומן כזה. זה עשוי לשנות את חייכם כמו ששינה את שלי ושל מעל אלף אנשים. אם תתחילו להשתמש ביומן המאזן ולעבוד על המטרות החשובות בחייכם, תרגישו שיפור משמעותי באיכות החיים וביעילות העבודה והזמן החופשי שלכם. אז למה לא לנסות? התחילו לכתוב ביומן היום וראו איך זה משפיע על חייכם לטובה. אחרי 14 יום מרגע שתקבלו אותו, אם לא אהבתם, תוכלו להחזיר לי בשמחה ותקבלו החזר מלא.

אפשר לרכוש את היומן המאזן כאן.

שתהיה שנה של צמיחה.

אני כותב לכם מהנסיון, הידע והכישורים שלי ושל הלקוחות שלנו, ולכן יש סיכוי גבוה שמה שאני כותב פה יגרום לך לרצות לעשות משהו בפועל, ולהתקדם בחיים, במשפחה ובעסק. עם זאת, חשוב לשים לב שכל פעולה שמתבצעת בעקבות מה שכתוב פה, נעשית על דעתך האישית ובאחריותך.

לפעמים פתרון כללי לא מספיק, וצריך להכיר את הצרכים האמיתיים שלך בשביל פתרון מותאם אישית. בשביל זה אפשר ליצור איתי קשר ב 054-5864030. המשך עשייה והגשמה משמעותית.

כתבות נוספות

אני אישי

לחצות גבולות שלא הוצבו: טיפוח מערכות יחסים מכבדות באמצעות תקשורת ברורה והבנה הדדית

אני מגשים/ אני אישי

המניע הפנימי: כיצד יועצים יכולים לעזור להניע הצלחה עסקית

אני משפחתי/ אני אישי/ אני מגשים

הלוואה לכיסוי המינוס: למה לקחת הלוואה לכיסוי המינוס היא רעיון לא טוב ומה כן אפשר לעשות

אני אישי

זמן זה כסף: מדוע מכירת הזמן שלנו לאחרים לא תמיד תהיה הבחירה הנכונה

אני מגשים/ אני משפחתי

העברה בין דורית: איך להעביר בהצלחה את שרביט הניהול בעסק משפחתי

אני אישי

לחשב מסלול מחדש: איך לדעת מתי לוותר על מטרות

תומכים בקהילת ואנשי כיסופים

קיבוץ שעבר את זוועות ה-7/10 – שמחת תורה,
איבד אנשים, נשים וילדים, ונזק רב לרכוש
ורוצה לקום מחדש, לגלות את העוצמה, התקומה והתקווה.

בואו נעזור להם לבנות את הנפש, הגוף וה-יחד מחדש.

ולהיות שותפים בתקומת העם והארץ.