לקיחת אחריות
03-09/09/2023

שבוע 4

להכיר את עצמכם פירושו לאמץ את השינוי

Play Video

שינוי הוא תהליך שבו אנחנו מחליפים מצב קיים, על מנת ליצור מציאות חדשה או להשיג תוצאות טובות יותר, כדי לצמצם את הפער שבין הרצוי למצוי, או בשביל התקדמות ושיפור. עם זאת, אצל אנשים רבים, שינוי יכול להתרחש כתוצאה מסיבות חיצוניות או פעילות של הסביבה הקרובה והרחוקה.

להכיר את עצמכם פירושו להיות מודעים לאופן שבו אנחנו חושבים, מרגישים ופועלים בחיים. זהו תהליך שמביא אותנו להבין מי אנחנו באמת ולגלות את הפוטנציאל שלנו האמיתי. כאשר אנחנו מכירים את עצמנו, אנחנו מקבלים את היכולת להתמודד טוב יותר עם הרגשות ותפישות העולם שלנו, ולפתח יוזמות חדשות.

הגמישות המחשבתית מקנה לנו את היכולת להתמודד עם שינויים ואתגרים בחיים. כאשר אנחנו גמישים מחשבתית, אנחנו מסוגלים להתאים  את עצמנו, להתמודד בצורה מוצלחת יותר עם מצבים לא צפויים, ולמצוא פתרונות יצירתיים. הגמישות המחשבתית מאפשרת לנו להתפתח ולהתקדם.

בנוסף, הגמישות המחשבתית מקנה לנו יכולת לחשוב במגוון דרכים ולייצר תובנות חדשות. היא מאפשרת זרימה של אנרגיה יצירתית, ומעודדת אותנו ליזום רעיונות חדשים, לחפש דרכים חדשות, ולראות דברים בזוויות שונות.

ועוד משהו, הגמישות המחשבתית מקנה לנו את היכולת להתמודד עם טעויות וכשלים. כאשר אנחנו גמישים מחשבתית, אנחנו לא מפחדים לנסות דברים חדשים ולהתמודד עם האתגרים שבדרך. זה מאפשר לנו ללמוד מטעויות ולהתפתח מהן.

כשיש גמישות מחשבתית, בין עם השינוי הוא משהו שאנחנו יזמנו או משהו שנכפה עלינו מהסביבה, חשוב לזכור שאנחנו יכולים לשלוט בדרך שבה אנחנו מגיבים לשינוי. אף על פי שהסביבה יכולה להכריח אותנו להתאים ולשנות את מערכת האמונות וההתנהגות שלנו, אנחנו עדיין מחזיקים ביכולת לבחור, לבחון ולקבל החלטות לגבי התנהלותנו במציאות החדשה שנוצרה.

עם הכרות עצמית ואימוץ השינוי, אנחנו יכולים למצוא את האפשרויות הטובות ביותר לכל שינוי, ולקחת אחריות על התהליכים המשפיעים על חיינו לכיוון שנכון לנו.

כדי לאמץ את השינוי, חשוב למצוא זמן למחשבה וריענון, ולהתייחס אל עצמנו כל יום. אפשר לנסות שיטות שונות, כמו מדיטציה, כתיבת יומן, שיחה עם חבר טוב. לחלופין, אפשר לשתות מים עם לימון במקום כוס הקפה בבוקר, לאכול פרי במקום עוגייה, לקחת ספר במקום טלפון, ועוד רעיונות שיגרמו לכם לעשות משהו אחר, ולמוח שלכם ללמוד שאפשר גם אחרת.

משימה שבועית

בחרו הרגל קטן אחד לשנות או להחליף.
התחילו בקטן על ידי התנסות בשינוי הרגל או שגרה אחדים, ותראו איך זה מרגיש לעשות את השינוי הזה.

יש לבחור משימה אחת לביצוע בשבוע הקרוב

יש לך עוד שאלה? אני כאן.

לרכישת גישה למערכת הליווי הדיגיטלית

בתוך המערכת הדיגיטלית מחכה לך:
תוכן מלא בערך.
סיוע מעשי בהצלחה בכל התחומים המרכזיים של החיים.
משימות ותזכורת לביצוע ועוד.
שירות לקוחות ומענה בזמן אמת לשאלות והתלבטויות ליישום השיטה והשגת המטרות

תומכים בקהילת ואנשי כיסופים

קיבוץ שעבר את זוועות ה-7/10 – שמחת תורה,
איבד אנשים, נשים וילדים, ונזק רב לרכוש
ורוצה לקום מחדש, לגלות את העוצמה, התקומה והתקווה.

בואו נעזור להם לבנות את הנפש, הגוף וה-יחד מחדש.

ולהיות שותפים בתקומת העם והארץ.