סימנים שעליכם לסיים את השותפות העסקית שלכם

סימנים שעליכם לסיים את השותפות העסקית שלכם

אני מגשים

כאשר אתם נכנסים לשותפות עסקית, חשוב להכיר את סימני האזהרה המצביעים על כך שהגיע הזמן להמשיך הלאה. במקרים מסוימים, שותפים יכולים לאבד את זהות המטרות שלהם או אפילו לא להסכים על דרך אחת להתקדם. חיוני להיות מודעים לסוגים אלה של דגלים אדומים ולפעול בהתאם, על מנת להבטיח את אורך החיים וההצלחה של העסק שלך. בואו נסתכל על כמה סימנים נפוצים המצביעים על כך שאולי הגיע הזמן לסיים את השותפות עסקית.

יעדים וערכים לא תואמים
אם יש לך ולשותף שלך חזונות שונים לגבי עתיד העסק שלכם, אז זה סימן שאולי הגיע הזמן להיפרד. אם אינכם מסוגלים להסכים על החלטות פשוטות כמו כמה כסף יש להשקיע בשיווק או באיזה כיוון החברה צריכה לצעוד, אז זה עלול לגרום למתח בין השותפים שלאט לאט יצטבר ויכול להביא לפיצוץ גדול. בנוסף, יעדים או ערכים שאינם תואמים, יכולים להוביל לדרך לא יעילה, שבה אף אחד מהשותפים לא מרוויח מהשותפות.

חוסר תקשורת
סימן נוסף המצביע על כך שאולי הגיע הזמן לסיים את השותפות העסקית הוא כאשר התקשורת מתחילה להיות לא מתוקשרת. אם הודעות דוא”ל, שיחות או הודעות טקסט לא נענות לפרקי זמן ממושכים, כבעבר, או אם יש מידע עסקי שלא משתפים אתכם ו/או שאתם מגלים עליו מאנשים אחרים, סביר להניח שיש כאן בעיה בסיסית באמון והתקשורת שלכם, שיכולה להיות כתוצאה מסיבות שדורשות בדיקה. תקשורת חיונית לכל שותפות עסקית מוצלחת, ללא תקשורת ואמון בין שותפים, עלולות להיווצר במהירות חילוקי דעות שעלולים להוביל לתוצאות חמורות בהמשך.

שימוש לרעה במשאבים
חשוב לעקוב אחר אופן השימוש במשאבים על ידי כל שותף בכל עת, כך שכולם יישאו באחריות למעשיהם, במיוחד כאשר מדובר בכסף. אם אחד מהשותפים מנצל את מעמדו על ידי שימוש ביותר משאבים מהנדרש מבלי להתייעץ תחילה עם שותפים אחרים, אז יש לשוחח ולדבר על ההתנהגות הזו מיד, לפני שהדברים יוצאים משליטה. בנוסף, אם נעשה שימוש לרעה בכספים או שמונעים כספים משותפים אחרים בשותפות ללא הסבר, אז זה יכול גם להעיד על בעיות משמעותיות של השותפות.

אם אחד השותפים מגלה נדיבות לגבי שימוש בכספי החברה להוצאות אישיות של שותפים אחרים, בדקו היטב מדוע התנהלות עסקית זו מקובלת עליכם ומה מקורותיה. ייתכן וזו חוסר הבנה בהתנהלות עסקית נכונה ואולי שיטת “שמור לי ואשמור לך” שרק מזיקה לכם עסקית!

לסיכום, כאשר נכנסים לשותפות עסקית חשוב ששני הצדדים יבינו את התפקידים שלהם ויהיו להם מטרות תואמות על מנת להצליח במיזם/עסק/פרויקט/וכו’ ולפעול בצורה טובה ומוצלחת לאורך זמן. כאשר כל אחד מהשותפים נכשל בתקשורת לאורך זמן, או כאשר נראה שהמטרות לא תואמות, אז זו יכולה להיות אינדיקציה שהגיע הזמן עבור השותפים במיזם / בעסק / בפרויקט / וכו’. לסיים את השותפות לחלוטין ולהתקדם בנפרד, על מנת לשמור על עצמם, משפחתם והאינטרסיים העסקיים שלהם בצורה יעילה יותר וללא הפרעה ממקורות חיצוניים (או פנימיים).

על ידי תשומת לב לדגלים האדומים הללו בשלב מוקדם בכל שותפות עסקית, השותפים יחסכו לעצמם כמויות משמעותיות של מתח, בזבוז זמן וכסף, על ידי מניעה ממצבים כאלה להפוך לרציניים או קשים מדי לטיפול ראוי עם כבוד הדדי וללא פגע לאורך כל שלבי הפרידה.

אני כותב לכם מהנסיון, הידע והכישורים שלי ושל הלקוחות שלנו, ולכן יש סיכוי גבוה שמה שאני כותב פה יגרום לך לרצות לעשות משהו בפועל, ולהתקדם בחיים, במשפחה ובעסק. עם זאת, חשוב לשים לב שכל פעולה שמתבצעת בעקבות מה שכתוב פה, נעשית על דעתך האישית ובאחריותך.

לפעמים פתרון כללי לא מספיק, וצריך להכיר את הצרכים האמיתיים שלך בשביל פתרון מותאם אישית. בשביל זה אפשר ליצור איתי קשר ב 054-5864030. המשך עשייה והגשמה משמעותית.

כתבות נוספות

אני אישי

מפגש עם ספר ששינה את חיי: “שבעת ההרגלים של אנשים אפקטיביים במיוחד” ואיך זה הוביל ליומן המאזן ושיטת מאזן החיים

אני אישי

לחצות גבולות שלא הוצבו: טיפוח מערכות יחסים מכבדות באמצעות תקשורת ברורה והבנה הדדית

אני מגשים/ אני אישי

המניע הפנימי: כיצד יועצים יכולים לעזור להניע הצלחה עסקית

אני משפחתי/ אני אישי/ אני מגשים

הלוואה לכיסוי המינוס: למה לקחת הלוואה לכיסוי המינוס היא רעיון לא טוב ומה כן אפשר לעשות

אני אישי

זמן זה כסף: מדוע מכירת הזמן שלנו לאחרים לא תמיד תהיה הבחירה הנכונה

אני מגשים/ אני משפחתי

העברה בין דורית: איך להעביר בהצלחה את שרביט הניהול בעסק משפחתי

תומכים בקהילת ואנשי כיסופים

קיבוץ שעבר את זוועות ה-7/10 – שמחת תורה,
איבד אנשים, נשים וילדים, ונזק רב לרכוש
ורוצה לקום מחדש, לגלות את העוצמה, התקומה והתקווה.

בואו נעזור להם לבנות את הנפש, הגוף וה-יחד מחדש.

ולהיות שותפים בתקומת העם והארץ.