הכוח של לנסות קודם לפני שמבקשים עזרה

הכוח של לנסות קודם לפני שמבקשים עזרה

אני מגשים

הבת שלי שיחקה בפאזל ולפני שבכלל ניסתה משהו, ביקשה ממני עזרה בפתרון. ראיתי ושמעתי את התסכול שלה, ורציתי מיד לעזור לה. אבל, במקום לתת לה את הפתרון מיד, הצעתי לה קודם כל לנסות לבד. ולשמחתי, לאחר כמה ניסיונות היא פתרה את הפאזל. מסתבר שלפעמים כל מה שאנחנו צריכים זו מילה או שתיים מעודדות לפני שנוכל להתמודד עם אתגר בעצמנו. כיועצים, אנו מתבקשים לעתים קרובות לתת עזרה וייעוץ. אבל לפני שאנחנו קופצים עם פתרונות, חשוב לזכור את הכוח של לנסות משהו בעצמך קודם.

הניסיון הזה, ועוד רבים במהלך היום-יום, הזכיר לי שיעור מעשי חשוב על עולם היעוץ. לפעמים כל מה שהלקוחות שלנו צריכים הוא הקשבה ומילה או שתיים מעודדות, כדי שיוכלו להתמודד עם האתגרים שלהם בהצלחה.

בכך שהיועצים לוקחים צעד אחורה ומאפשרים להם לנסות תחילה, הם יקבלו ביטחון ביכולת שלהם לפתור בעיות באופן עצמאי. זה גם ייתן ליועצים הזדמנות לראות איפה הלקוחות מתקשים, ולספק סיוע מותאם יותר בתהליך היעוץ.

ייעוץ לא תמיד חייב להיות במתן עצות או במתן פתרונות. לפעמים מדובר על העצמת אנשים על ידי סיוע בגילוי היכולות והכישורים שלהם. כיועצים, חשוב לנו להכיר בכוח הזה ולהשתמש בו כמה שאפשר.

למעשה, מתן אפשרות ללקוחות שלך לנסות קודם לפני מתן פתרונות, יכול להיות מועיל מאוד עבור שני הצדדים המעורבים בתהליך הייעוץ. לא רק שהלקוחות שלך מרגישים מועצמים ומסוגלים לקחת אחריות על הפרויקטים שלהם, אלא שכיועצים נקבל תובנה טובה יותר לגבי המקומות שהם באמת מתקשים בהם, כדי שנוכל לספק סיוע והכשרות מותאמים יותר בעת הצורך.

אז בפעם הבאה שבאים אליכם אם שאלות ובעיות, ואתם מרגישים צורך לקפוץ מיד עם עצות או פתרונות, שקלו לקחת צעד אחורה ולתת ללקוח שלכם לנסות קודם, או לפחות לתת פתרון אפשרי לפני שתגידו את דעתכם. אתם אף פעם לא יודעים איזו הצלחה הם יכולים להשיג.

הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לשאול שאלות הבנה טובות יותר.

אני כותב לכם מהנסיון, הידע והכישורים שלי ושל הלקוחות שלנו, ולכן יש סיכוי גבוה שמה שאני כותב פה יגרום לך לרצות לעשות משהו בפועל, ולהתקדם בחיים, במשפחה ובעסק. עם זאת, חשוב לשים לב שכל פעולה שמתבצעת בעקבות מה שכתוב פה, נעשית על דעתך האישית ובאחריותך.

לפעמים פתרון כללי לא מספיק, וצריך להכיר את הצרכים האמיתיים שלך בשביל פתרון מותאם אישית. בשביל זה אפשר ליצור איתי קשר ב 054-5864030. המשך עשייה והגשמה משמעותית.

משימה שבועית

להקשיב ללקוחות, ולשאול אותם "מה אתם מציעים", לפני שנותנים להם פתרון משלנו

יש לבחור משימה אחת לביצוע בשבוע הקרוב

כתבות נוספות

אני אישי

מפגש עם ספר ששינה את חיי: “שבעת ההרגלים של אנשים אפקטיביים במיוחד” ואיך זה הוביל ליומן המאזן ושיטת מאזן החיים

אני אישי

לחצות גבולות שלא הוצבו: טיפוח מערכות יחסים מכבדות באמצעות תקשורת ברורה והבנה הדדית

אני מגשים/ אני אישי

המניע הפנימי: כיצד יועצים יכולים לעזור להניע הצלחה עסקית

אני משפחתי/ אני אישי/ אני מגשים

הלוואה לכיסוי המינוס: למה לקחת הלוואה לכיסוי המינוס היא רעיון לא טוב ומה כן אפשר לעשות

אני אישי

זמן זה כסף: מדוע מכירת הזמן שלנו לאחרים לא תמיד תהיה הבחירה הנכונה

אני מגשים/ אני משפחתי

העברה בין דורית: איך להעביר בהצלחה את שרביט הניהול בעסק משפחתי

תומכים בקהילת ואנשי כיסופים

קיבוץ שעבר את זוועות ה-7/10 – שמחת תורה,
איבד אנשים, נשים וילדים, ונזק רב לרכוש
ורוצה לקום מחדש, לגלות את העוצמה, התקומה והתקווה.

בואו נעזור להם לבנות את הנפש, הגוף וה-יחד מחדש.

ולהיות שותפים בתקומת העם והארץ.