לחשב מסלול מחדש איך לדעת מתי לוותר על מטרות

לחשב מסלול מחדש: איך לדעת מתי לוותר על מטרות

אני אישי

הצבת מטרות היא היבט חשוב בהתפתחות אישית. קביעה מה אתם רוצים להשיג ועבודה יומיומית להשגתו, יכולה לתת לכם תחושת משמעות ומוטיבציה לעשייה. עם זאת, חשוב להעריך את המטרות שלכם באופן קבוע, ולקבוע אם הם עדיין מתאימים לערכים ולרצונות שלכם. אם אתם מגלים שחלק מהמטרות שלכם כבר לא משרתות אתכם, הגיע הזמן לשחרר אותן. בפוסט זה נדון כיצד לחשב מחדש את המטרות שלכם ולדעת מתי לוותר עליהם.

להחליט מה אתם רוצים
הצעד הראשון בהערכת המטרות שלכם, הוא לקבוע מה אתם באמת רוצים. זה דורש מחשבה עצמית והתבוננות פנימית. שאלו את עצמכם למה אתם מציבים מטרה מסוימת והאם היא עדיין הגיונית עבורכם. שקלו אם המטרה תואמת את הערכים שלכם ואם השגתה תעשה אתכם מאושרים. אם תגלו שהמטרה כבר לא תואמת את הערכים שלכם, הגיע הזמן לוותר עליה.

הערכת ההתקדמות שלכם
לאחר שבחרתם את המטרות שלכם, העריכו, מדי פעם, את ההתקדמות שלכם לקראת השגתן. תראו כמה זמן אנרגיה וכסף השקעתם ואילו תוצאות השגתם. לפי הנתונים שתקבלו, החליטו אם התקדמתם ואם זו מטרה שאתם יכולים להשיג באופן ריאלי בעתיד. אם תגלו שאתם לא מתקדמים או שהיעד נראה רחוק מאד, הגיע הזמן להתאים את הציפיות שלך או לוותר לחלוטין על המטרה.

שקלו את השפעת המטרות שבחרתם על שלשת בסיסי החיים שלכם
למטרות יכולות להיות השפעה משמעותית על חייכם, הן לחיוב והן לשלילה. שקלו כיצד השגת המטרה תשפיע על חייכם, מערכות היחסים, הקריירה והרווחה שלכם. כמו כן, שקלו מה תהיה ההשפעה אם לא תצליחו להשיג את המטרה הזו. אם תגלו שהמטרה גורמת ליותר מדי מתח, חרדה או תסכול, סימן שאתם צריכים לוותר עליה.

קבעו סדרי עדיפויות
ככל שאתם מתפתחים וצומחים, סדרי העדיפויות והרצונות שלכם עשויים להשתנות. לדוגמא: חתונה, ילדים, הרחבת המשפחה, לימודים ותובנות חדשות יכולים להביא אתכם להבנה שמה שהיה חשוב לכם פעם, אולי לא רלוונטי יותר. קחו זמן להעריך מחדש את סדרי העדיפויות שלכם ולקבוע אם המטרות שלכם תואמות את סדרי העדיפויות הנוכחיים שלכם. אם הם לא תואמים למה שחשוב לכם בחיים, הגיע הזמן לשחרר אותם ולהציב מטרות חדשות שמשקפות את מה שחשוב לכם כיום – סדרי העדיפויות החדשים שלכם.

היו גמישים ואפילו: ותרו!
מטרות אינן קבועות, וגם אם סיפרתם לכולם שאתם ממש רוצים להיות או להשיג משהו ספציפי, זה בסדר לשנות אותן או פשוט לשחרר ולעזוב אותן. תנו לעצמכם רשות להתגמש ולהתאים את המטרות שלכם לפי הרצונות והצרכים האמיתיים שלכם. כדאי לבחון מחדש את המטרות שלכם באופן קבוע, אחת לשבוע או אחת לחודש, ולזכור שלהיות פתוחים לשינויים ולהרפות מהמטרות שכבר אינן משרתות אתכם, זה דבר חיוני לצמיחה והתפתחות אישית.

לסיכום, הצבת מטרות והשגתן היא היבט חיוני בתהליך ההתפתחות אישית. עם זאת, חשוב לא פחות לבחון את המטרות שלכם באופן קבוע, ולקבוע אם הן עדיין מתאימות לערכים ולרצונות שלכם. שחרור ממטרות שאינן משרתות אתכם יותר או תואמות את סדרי העדיפויות החדשים שלכם, היא סימן למודעות עצמית ובגרות. על ידי הערכת המטרות שלכם באופן קבוע, גמישות והתאמת הציפיות שלכם, תוכלו למצות את הפוטנציאל האמיתי שלכם ולחיות חיים מספקים יותר.

אני כותב לכם מהנסיון, הידע והכישורים שלי ושל הלקוחות שלנו, ולכן יש סיכוי גבוה שמה שאני כותב פה יגרום לך לרצות לעשות משהו בפועל, ולהתקדם בחיים, במשפחה ובעסק. עם זאת, חשוב לשים לב שכל פעולה שמתבצעת בעקבות מה שכתוב פה, נעשית על דעתך האישית ובאחריותך.

לפעמים פתרון כללי לא מספיק, וצריך להכיר את הצרכים האמיתיים שלך בשביל פתרון מותאם אישית. בשביל זה אפשר ליצור איתי קשר ב 054-5864030. המשך עשייה והגשמה משמעותית.

משימה שבועית

לבחון עם עצמכם אילו מטרות עדיין משרתות את הערכים והחזון שלכם, ואילו שייכות לעבר וכדאי לשחרר.

יש לבחור משימה אחת לביצוע בשבוע הקרוב

כתבות נוספות

אני אישי

מפגש עם ספר ששינה את חיי: “שבעת ההרגלים של אנשים אפקטיביים במיוחד” ואיך זה הוביל ליומן המאזן ושיטת מאזן החיים

אני אישי

לחצות גבולות שלא הוצבו: טיפוח מערכות יחסים מכבדות באמצעות תקשורת ברורה והבנה הדדית

אני מגשים/ אני אישי

המניע הפנימי: כיצד יועצים יכולים לעזור להניע הצלחה עסקית

אני משפחתי/ אני אישי/ אני מגשים

הלוואה לכיסוי המינוס: למה לקחת הלוואה לכיסוי המינוס היא רעיון לא טוב ומה כן אפשר לעשות

אני אישי

זמן זה כסף: מדוע מכירת הזמן שלנו לאחרים לא תמיד תהיה הבחירה הנכונה

אני מגשים/ אני משפחתי

העברה בין דורית: איך להעביר בהצלחה את שרביט הניהול בעסק משפחתי

תומכים בקהילת ואנשי כיסופים

קיבוץ שעבר את זוועות ה-7/10 – שמחת תורה,
איבד אנשים, נשים וילדים, ונזק רב לרכוש
ורוצה לקום מחדש, לגלות את העוצמה, התקומה והתקווה.

בואו נעזור להם לבנות את הנפש, הגוף וה-יחד מחדש.

ולהיות שותפים בתקומת העם והארץ.