וותרו איך לדעת מתי נכון ללקוח לוותר על המטרות שלו

וותרו: איך לדעת מתי נכון ללקוח לוותר על המטרות שלו

אני אישי

כיועצים, כולנו יודעים שהצבת מטרות היא היבט חשוב בהתפתחות אישית. למנהלים, יזמים, עובדים, צוותים וכו’. קביעה מה רוצים להשיג ועבודה יומיומית להשגתו, יכולה לתת תחושת משמעות ומוטיבציה לעשייה.

עם זאת, חשוב לסייע להם להעריך את המטרות באופן קבוע, ולקבוע אם הם עדיין מתאימים לערכים ולרצונות שלהם. אם הם יגלו שחלק מהמטרות כבר לא משרתות אותם, הגיע הזמן לשחרר אותן. בפוסט זה נדון כיצד לחשב מחדש את המטרות ולדעת מתי לוותר עליהם.

להחליט מה אתם רוצים
הצעד הראשון בהערכת המטרות, הוא לקבוע מה באמת רוצים. זה דורש מחשבה עצמית והתבוננות פנימית. סייעו לנועצים לשאול את עצמם למה הם מציבים מטרה מסוימת והאם היא עדיין הגיונית עבורם. שישקלו אם המטרה תואמת את הערכים שלהם ואם השגתה תעשה אותם מאושרים. אם יגלו שהמטרה כבר לא “מדברת” את מי שהם כיום, הגיע הזמן לוותר עליה.

הערכת ההתקדמות להשגת המטרה
לאחר שבחרו את המטרות שלהם, סייעו להם להעריך, מדי פעם, את ההתקדמות שלהם לקראת השגתן. שיראו כמה זמן אנרגיה וכסף השקיעו ואילו תוצאות השיגו. לפי הנתונים שיקבלו, הם יוכלו להחליט אם התקדמו ואם זו מטרה שהם יכולים להשיג באופן ריאלי בעתיד. אם יגלו שהם לא מתקדמים או שהיעד נראה רחוק מאד, הגיע הזמן להתאים את הציפיות שלהם למציאות, או לוותר לחלוטין על המטרה.

השפעת המטרות על שלשת בסיסי החיים שלכם
למטרות יכולות להיות השפעה משמעותית על חייהם, הן לחיוב והן לשלילה. סייעו להם לשקול כיצד השגת המטרה תשפיע על חייהם, מערכות היחסים, הקריירה והרווחה שלהם. כמו כן, כדאי שישקלו מה תהיה ההשפעה אם לא יצליחו להשיג את המטרה הזו. אם יגלו שהמטרה גורמת ליותר מדי מתח, חרדה או תסכול, סימן שהם צריכים לוותר עליה.

סדרי עדיפויות
ככל שמתפתחים וצומחים, סדרי העדיפויות והרצונות עשויים להשתנות. לדוגמא: חתונה, ילדים, הרחבת המשפחה, לימודים ותובנות חדשות יכולים להביא להבנה שמה שהיה חשוב פעם, אולי לא רלוונטי יותר. סייעו להם ללמוד איך לקחת זמן ולבצע הערכה מחדש של סדרי העדיפויות שלהם, ולקבוע אם המטרות שלהם תואמות את סדרי העדיפויות הנוכחיים שלהם. אם הם לא תואמים למה שחשוב להם בחיים, הגיע הזמן לשחרר אותם ולהציב מטרות חדשות שמשקפות את מה שחשוב להם כיום – סדרי העדיפויות החדשים שלהם.

גמישות וויתור
מטרות אינן קבועות, וגם אם הם סיפרו לכולם שהם ממש רוצים להיות או להשיג משהו ספציפי, זה בסדר לשנות אותן או פשוט לשחרר ולעזוב אותן. חזקו להם את הבטחון העצמי לתת לעצמם רשות להתגמש ולהתאים את המטרות שלהם לפי הרצונות והצרכים האמיתיים שלהם.

כדאי לבחון מחדש את המטרות באופן קבוע, אחת לשבוע או אחת לחודש, ולזכור שלהיות פתוחים לשינויים ולהרפות מהמטרות שכבר אינן משרתות אותם, זה דבר חיוני לצמיחה והתפתחות אישית.

לסיכום, הצבת מטרות והשגתן היא היבט חיוני בתהליך ההתפתחות אישית. עם זאת, חשוב לא פחות לבחון את המטרות באופן קבוע, ולקבוע אם הן עדיין מתאימות לערכים ולרצונות הנוכחיים וארוכי הטווח. שחרור ממטרות שאינן משרתות יותר או תואמות את סדרי העדיפויות החדשים, היא סימן למודעות עצמית ובגרות. על ידי הערכת המטרות באופן קבוע, גמישות והתאמת הציפיות, הם יוכלו למצות את הפוטנציאל האמיתי שלהם ולחיות חיים מספקים יותר.

אני כותב לכם מהנסיון, הידע והכישורים שלי ושל הלקוחות שלנו, ולכן יש סיכוי גבוה שמה שאני כותב פה יגרום לך לרצות לעשות משהו בפועל, ולהתקדם בחיים, במשפחה ובעסק. עם זאת, חשוב לשים לב שכל פעולה שמתבצעת בעקבות מה שכתוב פה, נעשית על דעתך האישית ובאחריותך.

לפעמים פתרון כללי לא מספיק, וצריך להכיר את הצרכים האמיתיים שלך בשביל פתרון מותאם אישית. בשביל זה אפשר ליצור איתי קשר ב 054-5864030. המשך עשייה והגשמה משמעותית.

כתבות נוספות

אני אישי

מפגש עם ספר ששינה את חיי: “שבעת ההרגלים של אנשים אפקטיביים במיוחד” ואיך זה הוביל ליומן המאזן ושיטת מאזן החיים

אני אישי

לחצות גבולות שלא הוצבו: טיפוח מערכות יחסים מכבדות באמצעות תקשורת ברורה והבנה הדדית

אני מגשים/ אני אישי

המניע הפנימי: כיצד יועצים יכולים לעזור להניע הצלחה עסקית

אני משפחתי/ אני אישי/ אני מגשים

הלוואה לכיסוי המינוס: למה לקחת הלוואה לכיסוי המינוס היא רעיון לא טוב ומה כן אפשר לעשות

אני אישי

זמן זה כסף: מדוע מכירת הזמן שלנו לאחרים לא תמיד תהיה הבחירה הנכונה

אני מגשים/ אני משפחתי

העברה בין דורית: איך להעביר בהצלחה את שרביט הניהול בעסק משפחתי

תומכים בקהילת ואנשי כיסופים

קיבוץ שעבר את זוועות ה-7/10 – שמחת תורה,
איבד אנשים, נשים וילדים, ונזק רב לרכוש
ורוצה לקום מחדש, לגלות את העוצמה, התקומה והתקווה.

בואו נעזור להם לבנות את הנפש, הגוף וה-יחד מחדש.

ולהיות שותפים בתקומת העם והארץ.