הכנסת הדור הבא לעסק המשפחתי עבודה מתוכננת מצליחה יותר

הכנסת הדור הבא לעסק המשפחתי

אני מגשים

כבעלים ומפעילים של עסק משפחתי, אתם עלולים לעמוד בפני החלטה קשה: האם להביא עובד חיצוני או להכניס לעמדות מפתח אחד מבני המשפחה? אם יש לכם ילדים או בני משפחה אחרים שמעוניינים להצטרף לעסק המשפחתי, איך אתם יכולים להבטיח שהם מחוננים במיומנויות ובידע הדרושים כדי לקחת את המושכות ולהיות אחראים על העסק שלכם יום אחד?

היתרונות של העסקת קרובי משפחה
כשזה מגיע להוספת כישרונות חדשים לעסק שלכם, יש יתרונות ברורים להבאת בני משפחה. לדוגמה, אתם כבר מכירים אחד את השני ומבינים אחד את סגנון התקשורת של השני. אתם גם מכירים את הערכים של בני המשפחה, ויש לכם ביטחון שהכוונות שלהם לקחת אחריות בעסק המשפחתי מתיישבות עם הכוונות שלכם. לבסוף, הכנסת קרובי משפחה כחלק מהצוות בעסק המשפחתי אומר שאין צורך בתהליך הצטרפות מעמיק; הם כבר מבינים את התהליכים, המוצרים והשירותים שלך, כך שהם יכולים לצאת לדרך כמעט באופן מיידי.

החסרונות של העסקת קרובי משפחה
עם זאת, בעוד שיש הרבה דברים חיוביים להעסקת בן משפחה, יש גם אפשרות שייווצרו תוצאות שליליות. לדוגמה, אם בן המשפחה אינו כשיר לתפקיד או שאין לו מספיק ניסיון בתעשייה, או אם כישוריו אינם תואמים את הדרוש – עלולות להיווצר בעיות בהמשך. זה יכול להוביל לטינה מצד אנשי צוות אחרים, במיוחד אם הם מרגישים שמישהו מקבל יחס מועדף על סמך הקשר המשפחתי שלו אליכם ולא על סמך הכישורים והניסיון שלו. בנוסף, אם הכנסת בן המשפחה לעסק המשפחתי לא נעשה בצורה נכונה, עלול להגרם מתח בתוך המשפחה שלכם מכיוון שמדובר בקשר אישי ומקצועי כאחד.

איך להעסיק נכון את קרובי המשפחה שלכם
אם החלטתם שהכנסת קרוב משפחה לעסק המשפחתי שלכם היא דבר שכדאי לקחת בחשבון, חשוב לוודא שהכל נעשה בצורה נכונה ואובייקטיבית. ראשית, צרו הגדרת תפקיד בדיוק כמו כל תפקיד אחר בחברה שלכם. הגדרת תפקיד מבטיחה שלכל מי שמבקש תהיה הזדמנות שווה ללא קשר לקשר שלו אליכם. בנוסף, עליכם גם להגדיר ציפיות ברורות לגבי שעות עבודה, יעדים ומדדי ביצועים לפני שתעסיקו מישהו באופן רשמי. אם תחליטו שבגלל הדחיפות אין זמן להתעסק ולכתוב הגדרת תפקיד, זמני עבודה, יעדים ומדדי הצלחה, בצורה מפורטת ביצוע זה עלול לגרום להרבה תקלות וחיכוכים בהמשך הדרך. לבסוף, ודאו שכל העובדים מבינים מדוע נבחר אדם זה לתפקיד וקשרו את זה להגדרת התפקיד והכישרונות שלו. שקיפות היא המפתח בעת הצגת עובדים חדשים, ובמיוחד כאשר מדובר בבני משפחה המצטרפים לצוות שלכם.

לסיכום, הכנסת הדור הבא לעסק המשפחתי תלויה בגורמים שונים, כגון: כישורים ואמינות בין הצדדים. עם זאת, אם תעשו זאת בצורה נכונה – על ידי ביצוע הצעדים הנדרשים – הכנסת קרובי משפחה לעסק בבעלות המשפחה שלכם יכולה להיות מועילה במובנים רבים, כמו גם להבטיח את הצלחתו העתידית של העסק המשפחתי. בסופו של דבר, הצלחת העסקת בני המשפחה תלויה בכם כבעלים. אם היתרונות שמוזכרים בפוסט זה עולים על כל החסרונות האפשריים שקשורים לעבודת בני משפחה יחדיו בעסק המשפחתי או שלא. ודאו שכל החלטה שתעשה תשמח את כל בעלי העניין, כולל אנשי הצוות שכבר עובדים בעסק המשפחתי.

אני כותב לכם מהנסיון, הידע והכישורים שלי ושל הלקוחות שלנו, ולכן יש סיכוי גבוה שמה שאני כותב פה יגרום לך לרצות לעשות משהו בפועל, ולהתקדם בחיים, במשפחה ובעסק. עם זאת, חשוב לשים לב שכל פעולה שמתבצעת בעקבות מה שכתוב פה, נעשית על דעתך האישית ובאחריותך.

לפעמים פתרון כללי לא מספיק, וצריך להכיר את הצרכים האמיתיים שלך בשביל פתרון מותאם אישית. בשביל זה אפשר ליצור איתי קשר ב 054-5864030. המשך עשייה והגשמה משמעותית.

משימה שבועית

רוצים להעסיק בני משפחה בעסק שלכם? בדקו היטב שזה הדבר הנכון בעבורכם ועבור העסק המשפחתי שלכם.

יש לבחור משימה אחת לביצוע בשבוע הקרוב

כתבות נוספות

אני אישי

מפגש עם ספר ששינה את חיי: “שבעת ההרגלים של אנשים אפקטיביים במיוחד” ואיך זה הוביל ליומן המאזן ושיטת מאזן החיים

אני אישי

לחצות גבולות שלא הוצבו: טיפוח מערכות יחסים מכבדות באמצעות תקשורת ברורה והבנה הדדית

אני מגשים/ אני אישי

המניע הפנימי: כיצד יועצים יכולים לעזור להניע הצלחה עסקית

אני משפחתי/ אני אישי/ אני מגשים

הלוואה לכיסוי המינוס: למה לקחת הלוואה לכיסוי המינוס היא רעיון לא טוב ומה כן אפשר לעשות

אני אישי

זמן זה כסף: מדוע מכירת הזמן שלנו לאחרים לא תמיד תהיה הבחירה הנכונה

אני מגשים/ אני משפחתי

העברה בין דורית: איך להעביר בהצלחה את שרביט הניהול בעסק משפחתי

תומכים בקהילת ואנשי כיסופים

קיבוץ שעבר את זוועות ה-7/10 – שמחת תורה,
איבד אנשים, נשים וילדים, ונזק רב לרכוש
ורוצה לקום מחדש, לגלות את העוצמה, התקומה והתקווה.

בואו נעזור להם לבנות את הנפש, הגוף וה-יחד מחדש.

ולהיות שותפים בתקומת העם והארץ.