הפרדת הוצאות משפחתיות ועסקיות - למה זה חשוב

הפרדת הוצאות משפחתיות ועסקיות – למה זה חשוב

אני מגשים/ אני משפחתי

כאשר מנהלים עסק משפחתי, חיוני להבין את החשיבות של הפרדת כספים אישיים מהוצאות עסקיות. לא רק שזה יכול לעזור לכם להישאר מאורגנים ומסודרים, אלא שזה גם מגיע עם מגוון יתרונות אחרים. בואו נסתכל מקרוב על חשיבות התנהלות נפרדת להכנסות והוצאות המשפחה והעסק.

שמירת תיעוד פיננסי ברור
כאשר אתם מנהלים עסק משפחתי, והדבר נכון גם לעצמאיים, חשוב שיהיה לכם רישומים פיננסיים מדויקים, כדי שתדעו כמה באמת יש לכם. המשמעות היא שיש לעקוב אחר כל ההכנסות ולהתייחס לכל ההוצאות הן בצד האישי והן בצד העסקי. על ידי קיום חשבונות נפרדים, המעקב אחר הכספים הללו הופך לקל ומדויק יותר. בנוסף, אם מתעוררות בעיות כלשהן עם עולם המיסוי (בחלקן) או בקשות להלוואה, קיום חשבונות נפרדים יכול להפוך את התהליך להרבה יותר פשוט.

הפחתת סיכונים שקשורים בהרגלי הצריכה שלכם
היבט חשוב נוסף של הפרדת הכספים המשפחתיים שלכם מהעסק הוא שזה יכול להפחית סיכונים עבור שני הגופים. על ידי שמירה על מערכות חשבונאות נפרדות לכל צד, אתם מפחיתים את הסיכון לבלבול בין הרגלי הוצאות אישיים ושימוש לרעה במשאבי החברה. שמירה על סדר הספרים שלכם לא רק עוזרת לנהל את העלויות היומיומיות, אלא גם מבטיחה שכל המיסים משולמים בזמן ומדווחים בצורה נכונה. כדי למנוע קנסות או ביקורת אפשרית בהמשך.

גְמִישׁוּת ביצועית ותקציבית
לבסוף, על ידי קיום שני חשבונות נפרדים – אחד להוצאות משפחתיות ואחד להוצאות עסקיות – תוכלו להתנהל בגמישות רבה יותר בהחלטות התקצוב וכן בתכנון יעדים אישיים ארוכי טווח בעסק ובמשפחה. במשפחה: כגון חיסכון לפנסיה או קרנות השתלמות וכיו”ב. כי תדעו כמה יש לכם באמת. שימוש בחשבון הפרטי כדי לשלם עבור צרכיכם היומיומיים כמו מצרכים או חשבונות, מאפשר לתכנן מראש כמה כסף תוכלו להפריש מההכנסות שלכם כשכר, בונוסים וכיו”ב למטרות ספציפיות כמו השקעות או חיסכון, באמצעות, מבלי לגעת בכספי החברה, שישמשו להתבססותה, התפתחותה והתרחבותה.

למעשה, הפרדת הוצאות משפחתיות מהוצאות עסקיות מציעה יתרונות רבים בעת ניהול עסק משפחתי מצליח. לא רק שזה עוזר להבטיח שהרישומים הפיננסיים נשמרים בצורה מדויקת, אלא גם מפחית סיכונים הקשורים לניהול לא נכון של משאבים תוך מתן גמישות רבה יותר בהחלטות התקציב האישיות והעסקיות. בסופו של דבר, תיעוד נכון הוא חיוני בעת ניהול עסק משפחתי מצליח, וזו הסיבה שחשבונות נפרדים זה דבר כל כך חשוב.

אני כותב לכם מהנסיון, הידע והכישורים שלי ושל הלקוחות שלנו, ולכן יש סיכוי גבוה שמה שאני כותב פה יגרום לך לרצות לעשות משהו בפועל, ולהתקדם בחיים, במשפחה ובעסק. עם זאת, חשוב לשים לב שכל פעולה שמתבצעת בעקבות מה שכתוב פה, נעשית על דעתך האישית ובאחריותך.

לפעמים פתרון כללי לא מספיק, וצריך להכיר את הצרכים האמיתיים שלך בשביל פתרון מותאם אישית. בשביל זה אפשר ליצור איתי קשר ב 054-5864030. המשך עשייה והגשמה משמעותית.

משימה שבועית

לבצע הפרדת חשבונות בין חשבון הנבק המשפחתי לבין חשבון הבנק שמשמש את העסק שלכם

יש לבחור משימה אחת לביצוע בשבוע הקרוב

כתבות נוספות

אני אישי

מפגש עם ספר ששינה את חיי: “שבעת ההרגלים של אנשים אפקטיביים במיוחד” ואיך זה הוביל ליומן המאזן ושיטת מאזן החיים

אני אישי

לחצות גבולות שלא הוצבו: טיפוח מערכות יחסים מכבדות באמצעות תקשורת ברורה והבנה הדדית

אני מגשים/ אני אישי

המניע הפנימי: כיצד יועצים יכולים לעזור להניע הצלחה עסקית

אני משפחתי/ אני אישי/ אני מגשים

הלוואה לכיסוי המינוס: למה לקחת הלוואה לכיסוי המינוס היא רעיון לא טוב ומה כן אפשר לעשות

אני אישי

זמן זה כסף: מדוע מכירת הזמן שלנו לאחרים לא תמיד תהיה הבחירה הנכונה

אני מגשים/ אני משפחתי

העברה בין דורית: איך להעביר בהצלחה את שרביט הניהול בעסק משפחתי

תומכים בקהילת ואנשי כיסופים

קיבוץ שעבר את זוועות ה-7/10 – שמחת תורה,
איבד אנשים, נשים וילדים, ונזק רב לרכוש
ורוצה לקום מחדש, לגלות את העוצמה, התקומה והתקווה.

בואו נעזור להם לבנות את הנפש, הגוף וה-יחד מחדש.

ולהיות שותפים בתקומת העם והארץ.