מבט מקרוב על העסק המשפחתי של העצמאיים עבודה מתוכננת מצליחה יותר

מבט מקרוב על העסק המשפחתי של העצמאיים

אני מגשים

אנשים רבים מניחים שלהיות עצמאי זה מאמץ של אדם אחד, אבל במציאות זה הרבה יותר כמו לנהל עסק משפחתי. בעוד שהאדם העצמאי אולי התחיל את העסק שלו בעצמו, לעתים קרובות העצמאים נעזרים במשפחתם ובחברים כדי לעזור להם לנהל אותו. זה מעלה שאלה מעניינת: למה אנחנו, כיועצים, מתייחסים לעצמאים כאילו זה עסק משפחתי?

התשובה טמונה בעובדה שמי שעוזר לעצמאים הם בדרך כלל בני הזוג והילדים. בצורה כזו או אחרת – גם אם לא באופן רשמי – הם עובדים בעסק המשפחתי ומהווים חלק ממנו. זה גם נפוץ שחברים של עצמאים נותנים יד ומסייעים בתמורה רק מתוך אכפתיות וחברות (ואולי לפעמים בתמורה למוצרים או שירותים). אז, בעוד שמבחינה טכנית זה לא “עסק משפחתי” כשלעצמו, רשת התמיכה סביב העצמאי עדיין דומה מאוד לעסק המשפחתי הקלאסי.

סיבה נוספת לכך שאנו מתייחסים לעצמאיים כאל עסק משפחתי היא בגלל האופי האינטימי שלו. לרוב העצמאיים, אין משרד מחוץ לביתם, אין עובדים בעסק מלבד עצמם, אין עמיתים לעבודה מלבד בני משפחתם וחבריהם וגם לא קיימים גבולות פיזיים בין חיי העבודה לחיי הבית והמשפחה, מעבר לאלו שהם מציבים לעצמם. בנוסף, אין מנהלים שמכתיבים אילו משימות יש לבצע מתי, או באיזו מהירות הן צריכות להיעשות. במקום זאת, כל ההחלטות, כמו אלו שמצוינות כאן ואחרות חייבות להתקבל על ידי העצמאי לבדו – מה שעלול להוביל לתחושות של בדידות לאורך זמן.

האמת היא שיש הרבה קווי דמיון בין ניהול עסק משפחתי לבין היותו עצמאי – מהסתמכות על חברים ובני משפחה לסיוע ולתמיכה ועד לתחושת בדידות. זו הסיבה שאנחנו מתייחסים לעצמאיים כ”ניהול עסק משפחתי” – כי למרות שזה אולי לא כרוך בניירת רשמית או חוזים, זה עדיין דורש כמות עצומה של מסירות מהמעורבים (בני המשפחה והחברים) על מנת להצליח.

אני כותב לכם מהנסיון, הידע והכישורים שלי ושל הלקוחות שלנו, ולכן יש סיכוי גבוה שמה שאני כותב פה יגרום לך לרצות לעשות משהו בפועל, ולהתקדם בחיים, במשפחה ובעסק. עם זאת, חשוב לשים לב שכל פעולה שמתבצעת בעקבות מה שכתוב פה, נעשית על דעתך האישית ובאחריותך.

לפעמים פתרון כללי לא מספיק, וצריך להכיר את הצרכים האמיתיים שלך בשביל פתרון מותאם אישית. בשביל זה אפשר ליצור איתי קשר ב 054-5864030. המשך עשייה והגשמה משמעותית.

משימה שבועית

להבין שכעצמאי יש לך רשת תמיכה רחבה של משפחה וחברים. חשוב לשים לב אליהם, להעזר בהם רגשית ופיזית וגם לתת להם מילה טובה

יש לבחור משימה אחת לביצוע בשבוע הקרוב

כתבות נוספות

אני אישי

מפגש עם ספר ששינה את חיי: “שבעת ההרגלים של אנשים אפקטיביים במיוחד” ואיך זה הוביל ליומן המאזן ושיטת מאזן החיים

אני אישי

לחצות גבולות שלא הוצבו: טיפוח מערכות יחסים מכבדות באמצעות תקשורת ברורה והבנה הדדית

אני מגשים/ אני אישי

המניע הפנימי: כיצד יועצים יכולים לעזור להניע הצלחה עסקית

אני משפחתי/ אני אישי/ אני מגשים

הלוואה לכיסוי המינוס: למה לקחת הלוואה לכיסוי המינוס היא רעיון לא טוב ומה כן אפשר לעשות

אני אישי

זמן זה כסף: מדוע מכירת הזמן שלנו לאחרים לא תמיד תהיה הבחירה הנכונה

אני מגשים/ אני משפחתי

העברה בין דורית: איך להעביר בהצלחה את שרביט הניהול בעסק משפחתי

תומכים בקהילת ואנשי כיסופים

קיבוץ שעבר את זוועות ה-7/10 – שמחת תורה,
איבד אנשים, נשים וילדים, ונזק רב לרכוש
ורוצה לקום מחדש, לגלות את העוצמה, התקומה והתקווה.

בואו נעזור להם לבנות את הנפש, הגוף וה-יחד מחדש.

ולהיות שותפים בתקומת העם והארץ.