איך לאזן בין זמן אישי ומקצועי בעסקים משפחתיים ושותפויות עסקית

איך לאזן בין זמן אישי ומקצועי בעסקים משפחתיים ושותפויות עסקית

אני אישי/ אני מגשים/ אני משפחתי

איזון בין זמן אישי לבין זמן עבודה יכול להיות אתגר עבור כל אחד, אבל יכול להיות קשה במיוחד עבור מי שנמצא בעסקים משפחתיים ובשותפויות עסקיות. איך שומרים על הפרדה בין השניים כשהם שלובים זה בזה? אולי קל יותר לומר מה אפשרי מאשר לעשות, אבל ישנן רעיונות שיכולות לעזור לכם לאזן בהצלחה את חייכם האישיים עם חייכם המקצועיים.

קבעו שעות עבודה
הצעד הראשון ביצירת איזון בריא בין דרישות העבודה לזמן אישי הוא קביעת שעות עבודה מוגדרות. משמעות הדבר היא קביעת זמנים ספציפיים במהלך היום או השבוע שבהם תתמסרו לעבודה ולמשימות הקשורות לעסק. זה יעזור להבטיח שאתם מקדישים מספיק זמן בעבודה ו משימות הקשורות לעסק, תוך השארת מקום לפעילויות אחרות כגון זמן משפחתי ופעילויות פנאי.

חשוב לציין שזה לא אומר שעליכם לעבוד תמיד בשעות המיועדות הללו. במקום זאת, השעות הללו יהוו קווים מנחים למתי מתאים לכם להתמקד בעסק, ובמקביל לאפשר גמישות במקרה של אירועים בלתי צפויים או במקרה חירום. בנוסף, קביעת שעות עבודה ספציפיות יכולה לספק בהירות לאחרים במשפחה/עסק. כך הם ידעו מתי אפשר לפנות אליכם בכל נושא הקשור לעסק או בנושאים אישיים.


הציבו גבולות
מרכיב מרכזי נוסף בשמירה על איזון בריא בין זמן אישי למקצועי הוא הצבת גבולות בין השניים. זה מצריך תכנון ויוזמה כדי לשמור על חייכם האישיים והמקצועיים כאחד מפני גלישה הדדית. לדוגמה, קביעת כללים בסיסיים כמו: אין טלפונים ליד שולחן האוכל או שלא מדברים עם ו/או על לקוחות בזמן שאתם בבית, או בשעות מסוימות ביום. זה יעזור להבטיח שמערכות היחסים המשפחתיות/עסקיות שלכם יישארו יעילות ונכונות, וגם יאפשר לכם לקבל קצת מרחב אחד מהשני בעת הצורך.

קבעו פגישות עבודה
כדאי לקבוע זמן לפגישות יומיות בעבודה, בהן מדברים על כל נושאי העבודה ורעיונות אפשריים לשיפור, שימור ופיתוח. בצורה כזו, אפשר למנוע את הצורך שמגיע בסוף היום לדבר ולדון על דברים ש”שכחתם” לדבר עליהם, וממש דחוף לכם להוציא אותם מהראש שלכם. כך שאם כיום אתם מדברים על עבודה בבית, פגישות עבודה יומיות יעזרו לכם לאורר את עצמכם ולהגיע לזמן הבית רעננים יותר.


לסיכום, שמירה על איזון בריא בין זמן אישי לבין דרישות העבודה בעסק המשפחתי או בשותפות העסקית, מחייבת תכנון זמני העבודה, הצבת גבולות ופגישות עבודה יומיות. עם זאת, איזון בין בית לבין עבודה והחיים האישיים דורש מחויבות פנימית וערכים חזקים.

אני כותב לכם מהנסיון, הידע והכישורים שלי ושל הלקוחות שלנו, ולכן יש סיכוי גבוה שמה שאני כותב פה יגרום לך לרצות לעשות משהו בפועל, ולהתקדם בחיים, במשפחה ובעסק. עם זאת, חשוב לשים לב שכל פעולה שמתבצעת בעקבות מה שכתוב פה, נעשית על דעתך האישית ובאחריותך.

לפעמים פתרון כללי לא מספיק, וצריך להכיר את הצרכים האמיתיים שלך בשביל פתרון מותאם אישית. בשביל זה אפשר ליצור איתי קשר ב 054-5864030. המשך עשייה והגשמה משמעותית.

כתבות נוספות

אני אישי

מפגש עם ספר ששינה את חיי: “שבעת ההרגלים של אנשים אפקטיביים במיוחד” ואיך זה הוביל ליומן המאזן ושיטת מאזן החיים

אני אישי

לחצות גבולות שלא הוצבו: טיפוח מערכות יחסים מכבדות באמצעות תקשורת ברורה והבנה הדדית

אני מגשים/ אני אישי

המניע הפנימי: כיצד יועצים יכולים לעזור להניע הצלחה עסקית

אני משפחתי/ אני אישי/ אני מגשים

הלוואה לכיסוי המינוס: למה לקחת הלוואה לכיסוי המינוס היא רעיון לא טוב ומה כן אפשר לעשות

אני אישי

זמן זה כסף: מדוע מכירת הזמן שלנו לאחרים לא תמיד תהיה הבחירה הנכונה

אני מגשים/ אני משפחתי

העברה בין דורית: איך להעביר בהצלחה את שרביט הניהול בעסק משפחתי

תומכים בקהילת ואנשי כיסופים

קיבוץ שעבר את זוועות ה-7/10 – שמחת תורה,
איבד אנשים, נשים וילדים, ונזק רב לרכוש
ורוצה לקום מחדש, לגלות את העוצמה, התקומה והתקווה.

בואו נעזור להם לבנות את הנפש, הגוף וה-יחד מחדש.

ולהיות שותפים בתקומת העם והארץ.