הצלחה בעסק משפחתי

הצלחה בעסק משפחתי

אני מגשים

לעסקים משפחתיים יש פוטנציאל להיות מקורות רבי עוצמה למוטיבציה ולהצלחה, אך יכולים להיות גם מקורות לקשיים רבים. לכל עסק משפחתי יש את הקשיים הייחודים שלו, אך בעזרת עבודה קשה ומסירות ניתן להתגבר עליהם. חשוב לזכור שהצלחה בעסק משפחתי היא לרוב תוצאה של שיתוף פעולה ותקשורת חזקה בין בני המשפחה. אם כולם ממוקדים, מחויבים ומתקשרים בצורה נכונה, כל עסק משפחתי יכול להצליח.

דוגמה קלאסית לעסק משפחתי מצליח היא עסק שהתחיל בקטן אך בסופו של דבר פרח למשהו יוצא דופן עקב עבודה קשה והתמדה: עסק משפחתי קטן, שהתחיל מאחד מבני הזוג – כעצמאי – והתחיל ליצור קשיים במערכת הזוגית והמשפחתית. ההחלטות שהתקבלו בתחילה על ידי אדם אחד, דרשו כעת, כשהעסק הכניס כמה מבני המשפחה, מעורבות של יותר מקבלי החלטות. כך לדעת בני המשפחה המצטרפים. אבל אף אחד לא היה מסוגל להסכים על שום דבר וההתקדמות הרגישה בלתי אפשרית. עד שיום אחד, המשפחה החליטה להתכנס, לדבר על הקשיים ולהציב כמה יעדים מוחשיים בתקשורת ובתפקידים שלהם, קטנים וגדולים ככל שיהיו. הם עבדו בליווי שלנו על גיבוש תוכנית והתחילו לבצעה באמצעות שינויים קטנים.

עם כל התקדמות בתקשורת הפנימית, ניכרה גם ההתקדמות בהצלחה העסקית. בסבלנות ובמסירות, התוצאות הניבו הצלחות נוספות, עד שבסופו של דבר העסק פרח למשהו שכולם יכולים להתגאות בו – עסק משפחתי מצליח שלא רק התגבר על הקשיים שלו אלא הצמיח את התקשורת בין בני המשפחה.

כל עסק משפחתי יכול להגיע להצלחה אם כל בני המשפחה יהיו מוכנים להשקיע את המאמץ הדרוש, כדי שזה יקרה. עם מיקוד, מחויבות, שיתוף פעולה וכישורי תקשורת חזקים בין כל בני המשפחה שבעסק – העסק המשפחתי יהיה משאב לצמיחת המשפחה.

אני כותב לכם מהנסיון, הידע והכישורים שלי ושל הלקוחות שלנו, ולכן יש סיכוי גבוה שמה שאני כותב פה יגרום לך לרצות לעשות משהו בפועל, ולהתקדם בחיים, במשפחה ובעסק. עם זאת, חשוב לשים לב שכל פעולה שמתבצעת בעקבות מה שכתוב פה, נעשית על דעתך האישית ובאחריותך.

לפעמים פתרון כללי לא מספיק, וצריך להכיר את הצרכים האמיתיים שלך בשביל פתרון מותאם אישית. בשביל זה אפשר ליצור איתי קשר ב 054-5864030. המשך עשייה והגשמה משמעותית.

כתבות נוספות

אני אישי

מפגש עם ספר ששינה את חיי: “שבעת ההרגלים של אנשים אפקטיביים במיוחד” ואיך זה הוביל ליומן המאזן ושיטת מאזן החיים

אני אישי

לחצות גבולות שלא הוצבו: טיפוח מערכות יחסים מכבדות באמצעות תקשורת ברורה והבנה הדדית

אני מגשים/ אני אישי

המניע הפנימי: כיצד יועצים יכולים לעזור להניע הצלחה עסקית

אני משפחתי/ אני אישי/ אני מגשים

הלוואה לכיסוי המינוס: למה לקחת הלוואה לכיסוי המינוס היא רעיון לא טוב ומה כן אפשר לעשות

אני אישי

זמן זה כסף: מדוע מכירת הזמן שלנו לאחרים לא תמיד תהיה הבחירה הנכונה

אני מגשים/ אני משפחתי

העברה בין דורית: איך להעביר בהצלחה את שרביט הניהול בעסק משפחתי

תומכים בקהילת ואנשי כיסופים

קיבוץ שעבר את זוועות ה-7/10 – שמחת תורה,
איבד אנשים, נשים וילדים, ונזק רב לרכוש
ורוצה לקום מחדש, לגלות את העוצמה, התקומה והתקווה.

בואו נעזור להם לבנות את הנפש, הגוף וה-יחד מחדש.

ולהיות שותפים בתקומת העם והארץ.