שותפות עסקית

למה שותפות מתפרקת ואיך למנוע את זה

אני מגשים

שותפויות זה דבר שמתפרק, ממש כמו לגו. בהתחלה רוצים לשחק, מרכיבים מגדלים ובונים עולם חדש. מתישהו מתעייפים ואין כח לסדר אותו חזרה בארגז, עד שצועקים עלינו או שאין ברירה והקוביות חוזרות אחת אחת למקומן בצורה זו או אחרת.

בשנים האחרונות סייעתי להקמת שותפויות, חלקן החזיקו מעמד ואחרות התפרקו. בהתחלה לקחתי את זה קשה, אולי בי האשמה. ואז הבנתי שלי יש אחריות כלשהי אבל היא בעיקר אצל השותפים.

בכל אופן, פירוק שותפות יכול להיות מעניין הרבה יותר. ולצערי חברות של מליונים, מקומיות וחוצות יבשות, מוצאות את עצמן יבשות אחרי תקופת שותפות, שהתחילה בשמחה ונגמרה בעצב.

הסיבות המרכזיות שאני מוצא לתהליכי פירוק הן העדר תיאום ציפיות, תקשורת חלקית, ורציה חברתית.

העדר תיאום ציפיות. כשמדברים רק על הקמת שותפות, ומה רוצים לעשות חוששים לדבר על הדברים הכואבים, ומה יקרה אם. משאירים את השיח באזור בטוח. לכן, חשוב לדבר כבר בהתחלה גם על תהליכי פירוק במקרה של סכסוך, ליתר בטחון. זה זול יותר מעלויות פירוק עתידיות.

תקשורת חלקית. שותפים חוברים כדי לגדול יחד, יותר ממה שיכלו לעשות לבד. אז ביומיום הם סומכים אחד על השני, לא מקיימים ישיבות עבודה, מקבלים החלטות על בסיס תפקידם והצורך. לפעמים זה מתפתח להדרה של מידע, כי השני לא מבין בזה – אין מה לשאול אותו. חשוב לקיים שיח פתוח וקבוע, במיוחד ישיבות קבועות לדיון, זה מה שמחזיק שותפויות לאורך זמן.

רציה חברתית. השותפים מרצים אחד את השני. טובה תחת טובה – אני צריך משהו וגם אתה צריך, בסדר, נעגל פינות. משאירים לכל אחד יכולת להוציא כספים ולקבל החלטות לבד, כי סומכים. אבל בפנים, לאט לאט, מצטברים משקעים. כדי לא להצטייר באופן שלילי, לא משתפים משפחה וחברים (שהם הגב שלהם), עד שהכל מתפוצץ.
לכן, הגדירו מטרות ותהליכים קבלת החלטות שיסייעו לכם לקבל החלטות שנכונות לשותפות. דברו עם בני משפחה וחברים, אל תציירו את הכל כורוד, ופעלו לשפר את מה שכואב לכם.

שותפות יכולה להצליח, כמו לגו שמחזיק מעמד זמן רב. אפשר להוסיף, לשנות, להזיז. וזה לא מחייב פירוק, אלא הבנה הדדית, שיתוף ומטרה אמיתית.

אני כותב לכם מהנסיון, הידע והכישורים שלי ושל הלקוחות שלנו, ולכן יש סיכוי גבוה שמה שאני כותב פה יגרום לך לרצות לעשות משהו בפועל, ולהתקדם בחיים, במשפחה ובעסק. עם זאת, חשוב לשים לב שכל פעולה שמתבצעת בעקבות מה שכתוב פה, נעשית על דעתך האישית ובאחריותך.

לפעמים פתרון כללי לא מספיק, וצריך להכיר את הצרכים האמיתיים שלך בשביל פתרון מותאם אישית. בשביל זה אפשר ליצור איתי קשר ב 054-5864030. המשך עשייה והגשמה משמעותית.

כתבות נוספות

אני אישי

מפגש עם ספר ששינה את חיי: “שבעת ההרגלים של אנשים אפקטיביים במיוחד” ואיך זה הוביל ליומן המאזן ושיטת מאזן החיים

אני אישי

לחצות גבולות שלא הוצבו: טיפוח מערכות יחסים מכבדות באמצעות תקשורת ברורה והבנה הדדית

אני מגשים/ אני אישי

המניע הפנימי: כיצד יועצים יכולים לעזור להניע הצלחה עסקית

אני משפחתי/ אני אישי/ אני מגשים

הלוואה לכיסוי המינוס: למה לקחת הלוואה לכיסוי המינוס היא רעיון לא טוב ומה כן אפשר לעשות

אני אישי

זמן זה כסף: מדוע מכירת הזמן שלנו לאחרים לא תמיד תהיה הבחירה הנכונה

אני מגשים/ אני משפחתי

העברה בין דורית: איך להעביר בהצלחה את שרביט הניהול בעסק משפחתי

תומכים בקהילת ואנשי כיסופים

קיבוץ שעבר את זוועות ה-7/10 – שמחת תורה,
איבד אנשים, נשים וילדים, ונזק רב לרכוש
ורוצה לקום מחדש, לגלות את העוצמה, התקומה והתקווה.

בואו נעזור להם לבנות את הנפש, הגוף וה-יחד מחדש.

ולהיות שותפים בתקומת העם והארץ.