הסיפור של צחי - כיצד להגן על עצמך משיתוף פעולה שהוא שותפות עסקית

הסיפור של צחי: כיצד להגן על עצמך משיתוף פעולה שהוא שותפות עסקית

אני מגשים

כבעל עסק מצליח, זה יכול להיות מפתה לקחת שותף עסקי. אחרי הכל, שותף יכול לעזור לך לקחת את העסק שלך לשלב הבא. עם זאת, לפני שנכנסים לכל סוג של שותפות עסקית, חשוב לשקול את המלכודות הפוטנציאליות ולהגן על עצמך מפני סיכונים פוטנציאליים. היום נראה כיצד צחי, קבלן בניין מצליח, למד בדרך הקשה על חשיבות ההגנה על עצמו בשותפות עסקית.

אל צחי פנה איציק, איש מכירות שהציע לו שיתוף פעולה על מנת להעלות את העסקים שלהם לשלב הבא. איציק ינהל את השיווק והמכירות, בזמן שצחי יעבוד על הביצוע – ביחד הם יכלו להביא יותר עבודה ולחלק ביניהם רווחים שווה בשווה. למרות שזה נשמע כמו רעיון טוב בהתחלה, צחי לא לקח בחשבון את כל מה שכרוך בזה והוא לא ניסה להגן על עצמו.

לרוע מזלו של צחי, ברגע שהם התחילו לעבוד יחד הדברים לא היו ורודים כפי שהוא ציפה. איציק החל לקבל החלטות מבלי להתייעץ עם צחי והעמיד את עצמו כאחראי על כל העניינים הכספיים הקשורים לשותפות – מה שהותיר לצחי שליטה מועטה על המתרחש בכספו. בנוסף, איציק לא באמת הביא לקוחות חדשים והפרויקטים שהגיעו היו קשורים אך ורק לצחי, כך שהרווחים, לא רק שלא צמחו ונותרו במצבם הקודם, אלא אפילו התחלקו כעת בין שני אנשים.

כאשר נכנסים לשיתוף פעולה, בדקו אם זה באמת כך או שזו שותפות. בכל מקרה, חיוני ששני הצדדים יחתמו על הסכם המכסה את כל ההיבטים של מערכת היחסים ביניהם, לרבות תפקידים ואחריות, תהליכי קבלת החלטות, הסדרי חלוקת רווחים ובעלות על נכסים או קניין רוחני שהופק במהלך הזמן שלהם יחד. זה יבטיח שלכל אדם מעורב ברור לגבי זכויותיו וחובותיו במסגרת ההסדר כך שאף אחד מהצדדים לא יוכל לנצל את האחר או לקבל החלטות חד-צדדיות שעלולות להיות להן השפעה שלילית.

אני כותב לכם מהנסיון, הידע והכישורים שלי ושל הלקוחות שלנו, ולכן יש סיכוי גבוה שמה שאני כותב פה יגרום לך לרצות לעשות משהו בפועל, ולהתקדם בחיים, במשפחה ובעסק. עם זאת, חשוב לשים לב שכל פעולה שמתבצעת בעקבות מה שכתוב פה, נעשית על דעתך האישית ובאחריותך.

לפעמים פתרון כללי לא מספיק, וצריך להכיר את הצרכים האמיתיים שלך בשביל פתרון מותאם אישית. בשביל זה אפשר ליצור איתי קשר ב 054-5864030. המשך עשייה והגשמה משמעותית.

משימה שבועית

בדקו מה אתם באמת מחפשים לעסק שלכם, ורק אחר כך התקדמו לביצוע

יש לבחור משימה אחת לביצוע בשבוע הקרוב

כתבות נוספות

אני אישי

מפגש עם ספר ששינה את חיי: “שבעת ההרגלים של אנשים אפקטיביים במיוחד” ואיך זה הוביל ליומן המאזן ושיטת מאזן החיים

אני אישי

לחצות גבולות שלא הוצבו: טיפוח מערכות יחסים מכבדות באמצעות תקשורת ברורה והבנה הדדית

אני מגשים/ אני אישי

המניע הפנימי: כיצד יועצים יכולים לעזור להניע הצלחה עסקית

אני משפחתי/ אני אישי/ אני מגשים

הלוואה לכיסוי המינוס: למה לקחת הלוואה לכיסוי המינוס היא רעיון לא טוב ומה כן אפשר לעשות

אני אישי

זמן זה כסף: מדוע מכירת הזמן שלנו לאחרים לא תמיד תהיה הבחירה הנכונה

אני מגשים/ אני משפחתי

העברה בין דורית: איך להעביר בהצלחה את שרביט הניהול בעסק משפחתי

תומכים בקהילת ואנשי כיסופים

קיבוץ שעבר את זוועות ה-7/10 – שמחת תורה,
איבד אנשים, נשים וילדים, ונזק רב לרכוש
ורוצה לקום מחדש, לגלות את העוצמה, התקומה והתקווה.

בואו נעזור להם לבנות את הנפש, הגוף וה-יחד מחדש.

ולהיות שותפים בתקומת העם והארץ.