ניהול עסקים משפחתיים עם בני משפחה מורחבת: חתנים, כלות, גיסים וגיסות, אחיינים ואחייניות

ניהול עסקים משפחתיים עם בני משפחה מורחבת: חתנים, כלות, גיסים וגיסות, אחיינים ואחייניות

אני מגשים

שמירה על יציבות בעסק משפחתי יכול להיות קשה כאשר מעורבים בני משפחה מורחבת. כשחתנים, כלות, גיסים וגיסות, אחיינים ואחייניות, מה שאקרא לו בפוסט: “בני משפחה מורחבת” נכנסים לעסק המשפחתי, יכול להיות בלבול רב לגבי הדרך הטובה ביותר להביא אותם לעסק באופן שישמר גם את הקשר שלהם עם המשפחה וגם את תפקידם בחברה. המשיכו לקרוא כדי ללמוד עוד על איך לנהל את העסק המשפחתי שלכם עם בני משפחה מורחבת.

בהירות לגבי תפקידים ואחריות
הצעד הראשון בהכנסת בני משפחה מורחבת לעסק שלך הוא לוודא שכולם מבינים את התפקידים והאחריות שלהם. חשוב שתהיה תקשורת ברורה לגבי ציפיות, זכויות וחובות, כך שכל אדם ידע למה הוא אחראי ומה מצופה ממנו. זה יעזור לשמור את ההבנות ההדדיות, להבטיח שאף אחד לא ירגיש מנוצל או לא מוערך. הכי חשוב כאן – זה יציל מרעשי רקע של המשפחה המורחבת, שיכולה לעתים להפגע כתוצאה מתנאי העסקה הוגנים או לא הוגנים לדעתם.

שכר ותגמולים הוגנים
כשמדובר בשכר ותגמולים הוגנים, חיוני להתייחס לכולם בהגינות – כולל בני משפחה מורחבת שאולי מנסים להתנהג אתם בחסכנות, אין להם ניסיון רב כמו עובדים אחרים או שיש להם כישורים שונים משל אחרים בארגון שלכם. חשוב לקחת בחשבון רקע השכלתי, שנות ניסיון, היסטוריית עבודה וכו’. בעת קביעת שכר ותגמולים לכל העובדים – כולל אלה הקשורים בנישואין או בדם. יכול לעזור לכם להימנע מיצירת טינה בתוך הארגון המשפחתי שלכם על ידי הבטחה שכל אנשי הצוות מקבלים יחס שווה בכל הנוגע לשכר או לבונוסים.

שמירה על קשרי משפחה
כאשר מנהלים עסק עם בני משפחה מורחבת, חשוב לזכור שהמטרה העיקרית צריכה תמיד להיות שמירה על יחסים בריאים בין כל בני המשפחה המעורבים – הן בתוך העבודה והן מחוצה לה. הקפידו להגדיר זמן לשיחה קבועה עם כל אנשי הצוות (קשורים או לא) כך שתוכלו להבטיח שכולם מתואמים לגבי יעדים, ציפיות וכו’, ובמקביל לתת לכל עובד הזדמנות להשמיע כל בעיה, דאגה או צורך שהם עשויים להביע. ומבלי להרגיש שהם נשפטים על ידי אחרים בארגון. בנוסף, נסו לארח אירועים קבועים (אחת לשלשה חודשים או יותר) שבהם העובדים (ובני משפחותיהם, אם מתאפשר) יכולים להתכנס מחוץ למסגרת המשרדית לזמן גיבוש מהנה.


מסקנה: להכנסת קרובי משפחה לעסק משפחתי יש גם יתרונות וגם אתגרים. אבל בסך הכל זה יכול להועיל מאוד אם תעשו את זה נכון. קביעת תפקידים ואחריות ייעודיים עבור כל עובד היא המפתח, כמו גם יצירת תנאי שכר ותגמול הוגנים. לבסוף, חשוב לוודא שמערכות היחסים יישארו חזקות בין כל בני המשפחה המעורבים – הן מבחינה מקצועית והן מבחינה אישית. כל הפעלות האלו יובילו לאורך זמן לשמירת שלום בתוך המשפחה והארגון שלכם לאורך זמן.

אני כותב לכם מהנסיון, הידע והכישורים שלי ושל הלקוחות שלנו, ולכן יש סיכוי גבוה שמה שאני כותב פה יגרום לך לרצות לעשות משהו בפועל, ולהתקדם בחיים, במשפחה ובעסק. עם זאת, חשוב לשים לב שכל פעולה שמתבצעת בעקבות מה שכתוב פה, נעשית על דעתך האישית ובאחריותך.

לפעמים פתרון כללי לא מספיק, וצריך להכיר את הצרכים האמיתיים שלך בשביל פתרון מותאם אישית. בשביל זה אפשר ליצור איתי קשר ב 054-5864030. המשך עשייה והגשמה משמעותית.

משימה שבועית

וודאו שקבעתם תפקידים ואחריות ייעודיים עבור כל עובד, ושיצרתם תנאי שכר ותגמול הוגנים

יש לבחור משימה אחת לביצוע בשבוע הקרוב

כתבות נוספות

אני אישי

מפגש עם ספר ששינה את חיי: “שבעת ההרגלים של אנשים אפקטיביים במיוחד” ואיך זה הוביל ליומן המאזן ושיטת מאזן החיים

אני אישי

לחצות גבולות שלא הוצבו: טיפוח מערכות יחסים מכבדות באמצעות תקשורת ברורה והבנה הדדית

אני מגשים/ אני אישי

המניע הפנימי: כיצד יועצים יכולים לעזור להניע הצלחה עסקית

אני משפחתי/ אני אישי/ אני מגשים

הלוואה לכיסוי המינוס: למה לקחת הלוואה לכיסוי המינוס היא רעיון לא טוב ומה כן אפשר לעשות

אני אישי

זמן זה כסף: מדוע מכירת הזמן שלנו לאחרים לא תמיד תהיה הבחירה הנכונה

אני מגשים/ אני משפחתי

העברה בין דורית: איך להעביר בהצלחה את שרביט הניהול בעסק משפחתי

תומכים בקהילת ואנשי כיסופים

קיבוץ שעבר את זוועות ה-7/10 – שמחת תורה,
איבד אנשים, נשים וילדים, ונזק רב לרכוש
ורוצה לקום מחדש, לגלות את העוצמה, התקומה והתקווה.

בואו נעזור להם לבנות את הנפש, הגוף וה-יחד מחדש.

ולהיות שותפים בתקומת העם והארץ.