למידה מאנשים שאנו מעריצים, גם כשהם לא מושלמים: ככה עושים את זה

למידה מאנשים שאנו מעריצים, גם כשהם לא מושלמים: ככה עושים את זה

אני אישי

טבעי להעריץ אנשים שאנחנו חולקים אתם ערכים או מטרות משותפים. זה גם טבעי לעשות טעויות ולא להיות מושלמים. אבל יש שאלה שחוזרת על עצמה, כשאני שואל אנשים מי ההשראה שלהם הם עונים לי: “האם אני יכול ללמוד ולראות השראה אצל אדם בדבר אחד, למרות שיש בו צדדים אחרים שאני פחות אוהב”?. זה באמת יכול להיות קשה ליישב את שני ההיבטים הללו של אדם כשמנסים ללמוד מהם. ובכל זאת איך נוכל ללמוד מהטוב שבאדם, למרות שיש בו דברים שאנחנו לא מתחברים אליהם?

ראשית, חשוב לזכור שכולם עושים טעויות ויש להם פגמים. אף אחד לא מושלם, וזה לא מציאותי לצפות לשלמות מאלה שאנו רואים בהם השראה עבורנו. במקום להתמקד בהיבטים השליליים של אדם, כדאי להתמקד במה שהוא עושה נכון. אילו תכונות יש להם שאתם מעריצים? אילו ערכים הם מביאים לידי ביטוי שנותנים לכם השראה? איזה סוג של פעולות הם עושים שהייתם רוצים לחקות? מציאת היתרונות החיוביים תעזור לכם לשמור על מוטיבציה והשראה מהסובבים אתכם.

שנית, שאלו את עצמכם אילו לקחים אתם יכולים ללמוד מטעויות של אדם שאתם מעריצים. זה עשוי להרגיש לא נוח בהתחלה להכיר בפגמים של מישהו, אבל אם עושים זאת כמו שצריך זו יכולה להיות הזדמנות לצמיחה והבנה. שקלו כיצד ניתן היה למנוע את הטעויות שלהם או לעשות את אותם דברים אחרת, ואז לחשוב כיצד תוכלו ליישם את השיעורים הללו בחיים שלכם או בקריירה שלכם. פעולה זו עוזרת לכם להיות מודעים יותר לחולשות שלכם ולאופן שבו עליכם לגשת אליהן אחרת בעתיד.

שלישית, הציבו לעצמכם גבולות כשאתם לומדים ממישהו שתם רוצים לראות בו השראה, ואתם גם רואים בו תכונות חיוביות ושליליות כאחד. זה בהחלט מקובל – ואפילו מעודד – לקחת השראה מאנשים מבלי לאפשר להם להשפיע או לשלוט בחיים או בהחלטות שלכם. קחו בחשבון את ערכי הליבה שלכם, זה יעזור לכם להיות מחוברים לעצמכם בזמן שאתם פועלים להשגת המטרות שלכם, ומתקדמים להיות הגרסה הטובה ביותר של עצמכם.

לסיכום, בין אם מישהו מצליח או לא מצליח בכל מצב נתון, תמיד יש משהו שנוכל ללמוד ממנו – דברים חיוביים ושליליים כאחד. חשוב לא רק להתמקד במה שהלך “כמו שצריך”, אלא גם להכיר בתחומים שבהם צריך לבצע שיפורים, כדי שתוכלו להגיע לתוצאות טובות יותר בעצמכם. במקום להתעלם ממישהו רק בגלל שיש לו כמה תכונות או דעות שונות משלכם, אתגרו את עצמכם באופן חיובי על ידי חיפוש הזדמנויות חדשות לצמיחה, באמצעות למידה וקבלת השראה דווקא ממנו.

אני כותב לכם מהנסיון, הידע והכישורים שלי ושל הלקוחות שלנו, ולכן יש סיכוי גבוה שמה שאני כותב פה יגרום לך לרצות לעשות משהו בפועל, ולהתקדם בחיים, במשפחה ובעסק. עם זאת, חשוב לשים לב שכל פעולה שמתבצעת בעקבות מה שכתוב פה, נעשית על דעתך האישית ובאחריותך.

לפעמים פתרון כללי לא מספיק, וצריך להכיר את הצרכים האמיתיים שלך בשביל פתרון מותאם אישית. בשביל זה אפשר ליצור איתי קשר ב 054-5864030. המשך עשייה והגשמה משמעותית.

משימה שבועית

לרשום לעצמכם מי האנשים שאתם רואים בהם השראה, ולמה?

יש לבחור משימה אחת לביצוע בשבוע הקרוב

כתבות נוספות

אני אישי

מפגש עם ספר ששינה את חיי: “שבעת ההרגלים של אנשים אפקטיביים במיוחד” ואיך זה הוביל ליומן המאזן ושיטת מאזן החיים

אני אישי

לחצות גבולות שלא הוצבו: טיפוח מערכות יחסים מכבדות באמצעות תקשורת ברורה והבנה הדדית

אני מגשים/ אני אישי

המניע הפנימי: כיצד יועצים יכולים לעזור להניע הצלחה עסקית

אני משפחתי/ אני אישי/ אני מגשים

הלוואה לכיסוי המינוס: למה לקחת הלוואה לכיסוי המינוס היא רעיון לא טוב ומה כן אפשר לעשות

אני אישי

זמן זה כסף: מדוע מכירת הזמן שלנו לאחרים לא תמיד תהיה הבחירה הנכונה

אני מגשים/ אני משפחתי

העברה בין דורית: איך להעביר בהצלחה את שרביט הניהול בעסק משפחתי

תומכים בקהילת ואנשי כיסופים

קיבוץ שעבר את זוועות ה-7/10 – שמחת תורה,
איבד אנשים, נשים וילדים, ונזק רב לרכוש
ורוצה לקום מחדש, לגלות את העוצמה, התקומה והתקווה.

בואו נעזור להם לבנות את הנפש, הגוף וה-יחד מחדש.

ולהיות שותפים בתקומת העם והארץ.