כיצד לחלק רווחים בשותפות עסקית

כיצד לחלק רווחים בשותפות עסקית

אני מגשים

אם אתם בעסק עם שותף עסקי, חשוב שתהיה לכם הבנה ברורה כיצד הרווחים יתחלקו ביניכם. אחרי הכל, חילוקי דעות לגבי כסף הם אחד הגורמים השכיחים ביותר לפירוק של שותפויות עסקיות. בפוסט זה בבלוג, אשתף אתכם בכמה טיפים לחלוקת רווחים עסקיים בצורה נכונה, כך שאתם והשותף שלכם תוכלו להימנע מעימותים ולהתמקד בהגדלת העסק המשותף.

ישנן כמה גישות שונות שאתם יכול לבחור בכל הקשור לחלוקת רווחים עסקיים בשותפות שלכם. הגישה המתאימה לכל שותפות תהיה תלויה במצב הספציפי שלכם וביחסים עם השותף העסקי שלכם. להלן שלוש שיטות נפוצות לחלוקת רווחים בשותפות עסקית:

  1. חלוקה שווה: כפי שהשם מרמז, גישה זו כוללת חלוקת רווחים שווה בשווה בין שותפים. זוהי אופציה טובה אם אתם מרגישים שאתם מושקעים באותה מידה בעסק ותורמים במידה שווה להצלחתו.
  2. לפי אחוזים: בגישה זו, הרווחים מחולקים לפי אחוזי הבעלות של כל שותף בעסק. לדוגמה, אם שותף א’ מחזיק ב-60% מהעסק ושותף ב’ מחזיק ב-40%, אזי שותף א’ יקבל 60% מהרווחים ואילו שותף ב’ יקבל 40%. שיטה זו משמשת לעתים קרובות כאשר שותף אחד השקיע יותר כסף בעסק מהשני.
  3. חלוקת בונוסים ושכר: במסגרת הסדר זה מקבלים השותפים שכר עבור עבודתם, בנוסף לחלק מהרווחים. השכר יכול להיות סכום קבוע או שניתן לחשב אותו על סמך אחוז מכירות או מדד מוסכם אחר. גישה זו משמשת, לדוגמא, כאשר שותף אחד אחראי על ניהול התפעול השוטף של העסק בעוד שהשני מעורב יותר בקבלת החלטות אסטרטגית או בתפקיד אחר.

למעשה, אין תשובה חד-משמעית בכל הנוגע לחלוקת רווחים עסקיים בין שותפים עסקיים. הגישה המתאימה לכם תהיה תלויה במצב הספציפי שלכם וביחסים עם השותף העסקי שלכם. עם זאת, על ידי הקדשת זמן לבחינה מעמיקה כיצד יחולקו הרווחים, עוד לפני שהכסף מגיע, תוכלו למנוע עימותים בהמשך הדרך ולהתמקד בהגדלת העסקים שלכם יחד.

אני כותב לכם מהנסיון, הידע והכישורים שלי ושל הלקוחות שלנו, ולכן יש סיכוי גבוה שמה שאני כותב פה יגרום לך לרצות לעשות משהו בפועל, ולהתקדם בחיים, במשפחה ובעסק. עם זאת, חשוב לשים לב שכל פעולה שמתבצעת בעקבות מה שכתוב פה, נעשית על דעתך האישית ובאחריותך.

לפעמים פתרון כללי לא מספיק, וצריך להכיר את הצרכים האמיתיים שלך בשביל פתרון מותאם אישית. בשביל זה אפשר ליצור איתי קשר ב 054-5864030. המשך עשייה והגשמה משמעותית.

משימה שבועית

קבלו החלטה מראש: איך תתבצע חלוקת הרווחים העסקיים שלכם?

יש לבחור משימה אחת לביצוע בשבוע הקרוב

כתבות נוספות

אני אישי

מפגש עם ספר ששינה את חיי: “שבעת ההרגלים של אנשים אפקטיביים במיוחד” ואיך זה הוביל ליומן המאזן ושיטת מאזן החיים

אני אישי

לחצות גבולות שלא הוצבו: טיפוח מערכות יחסים מכבדות באמצעות תקשורת ברורה והבנה הדדית

אני מגשים/ אני אישי

המניע הפנימי: כיצד יועצים יכולים לעזור להניע הצלחה עסקית

אני משפחתי/ אני אישי/ אני מגשים

הלוואה לכיסוי המינוס: למה לקחת הלוואה לכיסוי המינוס היא רעיון לא טוב ומה כן אפשר לעשות

אני אישי

זמן זה כסף: מדוע מכירת הזמן שלנו לאחרים לא תמיד תהיה הבחירה הנכונה

אני מגשים/ אני משפחתי

העברה בין דורית: איך להעביר בהצלחה את שרביט הניהול בעסק משפחתי

תומכים בקהילת ואנשי כיסופים

קיבוץ שעבר את זוועות ה-7/10 – שמחת תורה,
איבד אנשים, נשים וילדים, ונזק רב לרכוש
ורוצה לקום מחדש, לגלות את העוצמה, התקומה והתקווה.

בואו נעזור להם לבנות את הנפש, הגוף וה-יחד מחדש.

ולהיות שותפים בתקומת העם והארץ.