כיצד זוג יכול להקים עסק משפחתי ולהימנע מהמלכודות שכרוכים בכך

סיפור זוגי: כיצד זוג יכול להקים עסק משפחתי ולהימנע מהמלכודות שכרוכים בכך

אני מגשים

שניאור ורותי היו נשואים במשך כמה שנים וכשהגיעה הקורונה הם החליטו להקים יחד עסק משלהם. שניהם עבדו בחברות שונות שעסקו בתחום בו הקימו את העסק, אבל הם רצו לנצל את ההזדמנות ולעשות משהו ביחד כזוג.

בהתחלה הכל היה נראה נהדר. הם היו עוברים יחד על תוכניות בימים ובלילות או מוצאים זמן אחרי ההשכבות לדון ברעיונות לעסק החדש שלהם. אבל אחרי כמה חודשים של עבודה יחד הם התחילו להתחרט. כל מיני דברים שהתרחשו במהלך יום העבודה התחילו להרחיק ביניהם. אף פעם לא היה מספיק זמן לשניהם לבצע את כל המשימות שצריך לעשות וזה התחיל להוביל לוויכוחים על מי צריך לעשות איזו עבודה.

זה הרגע שבו הם הבינו שאם הם באמת רוצים שהמיזם העסקי הזה יצליח, מוטב שהם יציבו כמה ציפיות ברורות מההתחלה – גבולות של התנהגות מקצועית מול אישית, כמו גם איך הם יתקשרו זה עם זו תוך כדי עבודה כשלמעשה הם יחד כל יום כל היום.

אז שניאור ורותי ישבו ערב אחד וכתבו לעצמם “הסכמון” שמאפשר להם לשים לב לעקרונות שלהם כזוג שעובד יחד: לא עוד ויכוחים מול עמיתים/לקוחות/ספקים בעבודה, לא לדון בנושאים שאינם קשורים לעבודה עד אחרי שעות העבודה וגם אם כן, זה רק ואך ורק כשיתוף זוגי ולא משהו שישפיע על החלטות וכו’. זה היה כמו הסכם עבודה אבל מותאם במיוחד לבני זוג שעובדים יחד. הם גם שמו משפטי מוטיבציה אחד לשני בהסכמון שלהם.

התוצאות? סביבת עבודה הרבה יותר שמחה שבה שניהם ידעו בדיוק מה מצופה מהם, מה שגרם לפרויקטים להתנהל בצורה חלקה יותר. התובנה מכאן היא שהגדרת ציפיות ברורות מההתחלה בנוגע להתנהגות, מערכת היחסים העסקית ותקשורת נכונה, יכולה לעשות את ההבדל בין זוג מצליח שעובד יחד לאחרים שממשיכים בכוח או מפרקים (ולפעמים הכל).

שניאור ורותי מצליחים לנהל בהצלחה את העסק המשפחתי שלהם כבר למעלה משנתיים והעסק שלהם הוא משאב לצמיחה משפחתית משלהם.

אני כותב לכם מהנסיון, הידע והכישורים שלי ושל הלקוחות שלנו, ולכן יש סיכוי גבוה שמה שאני כותב פה יגרום לך לרצות לעשות משהו בפועל, ולהתקדם בחיים, במשפחה ובעסק. עם זאת, חשוב לשים לב שכל פעולה שמתבצעת בעקבות מה שכתוב פה, נעשית על דעתך האישית ובאחריותך.

לפעמים פתרון כללי לא מספיק, וצריך להכיר את הצרכים האמיתיים שלך בשביל פתרון מותאם אישית. בשביל זה אפשר ליצור איתי קשר ב 054-5864030. המשך עשייה והגשמה משמעותית.

כתבות נוספות

אני אישי

מפגש עם ספר ששינה את חיי: “שבעת ההרגלים של אנשים אפקטיביים במיוחד” ואיך זה הוביל ליומן המאזן ושיטת מאזן החיים

אני אישי

לחצות גבולות שלא הוצבו: טיפוח מערכות יחסים מכבדות באמצעות תקשורת ברורה והבנה הדדית

אני מגשים/ אני אישי

המניע הפנימי: כיצד יועצים יכולים לעזור להניע הצלחה עסקית

אני משפחתי/ אני אישי/ אני מגשים

הלוואה לכיסוי המינוס: למה לקחת הלוואה לכיסוי המינוס היא רעיון לא טוב ומה כן אפשר לעשות

אני אישי

זמן זה כסף: מדוע מכירת הזמן שלנו לאחרים לא תמיד תהיה הבחירה הנכונה

אני מגשים/ אני משפחתי

העברה בין דורית: איך להעביר בהצלחה את שרביט הניהול בעסק משפחתי

תומכים בקהילת ואנשי כיסופים

קיבוץ שעבר את זוועות ה-7/10 – שמחת תורה,
איבד אנשים, נשים וילדים, ונזק רב לרכוש
ורוצה לקום מחדש, לגלות את העוצמה, התקומה והתקווה.

בואו נעזור להם לבנות את הנפש, הגוף וה-יחד מחדש.

ולהיות שותפים בתקומת העם והארץ.